Sakarya Gençlik Spor İl Müdürü Arif Özsoy Van'a tayin olurken, yerine ise Van Gençlik Spor İl Müdürü Nevzat İnanç atandı.

Uzun süredir Sakarya Gençlik Spor İl Müdürülüğü görevini üstlenen Arif Özsoy, Van'a tayin oldu. Özsoy'un yerine ise Van Gençlik Spor İl Müdürü Nevzat İnanç'ın getirildiği öğrenildi.

NEVZAT İNANÇ KİMDİR?
Van doğumlu olup Nevzat İnanç 1969 yılında Van'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Van'da tamamladı. İnanç, Yüksek Öğrenimini Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamlayarak Ziraat Mühendisi oldu. Nevzat İnanç, 1997 yılından itibaren kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmaya başladı.

İnanç, 2005-2006 ve 2017-2018 yılların da Belediye Vanspor As Başkanlığı yaptı. Bir dönem Van Belediyesini temsilen Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyeliği - Hal Hakem Kurulu Üyeliği yaptı. Nevzat İnanç, kurucu Şube Başkanı olduğu Memur-Sen'e bağlı Bem-Bir-Sen Van Şubesi Kurucu Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2016-2019 yılları arasında Masa Tenisi Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliliği yaptı.

Türkiye Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir. Eğitim, kültür ve yardımlaşma amaçlı çeşitli derneklerde kurucu üyelik, yöneticilik ve bu derneklerde gençlik çalışmaları da yaptı.

Büyükşehir’den çalışmalara gece mesaisi Büyükşehir’den çalışmalara gece mesaisi

08.09.2014 tarihinde Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak asaleten atanan İnanç; evli ve 3 çocuk babasıdır.