HIZLI VE DOĞRU
GL Platform Fuarcılık tarafından bu yıl beşincisi gerçekleşecek olan Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı 9-12 Kasım tarihleri arasında Hendek Ticaret Merkezi ve Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda düzenlenecek.

İkinci el araba fiyatları için uyarı İkinci el araba fiyatları için uyarı

Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Ulvi Özerdem, tarım fuarlarının üreticilerin tarımsal alanlardaki gelişmelerden hızlı ve doğru bir şekilde haberdar olması açısından oldukça faydalı olduğunu söyledi.

MADDİ ANLAMDA KATKI
Özerdem “Ayrıca gerek ilimiz çiftçileri gerekse çevre illerden ilimize gelen çiftçiler ve fuar organizasyonuna katılan firmaların yöre esnafına maddi anlamda katkı sağlamaları, ilimizin ekonomisini canlandıracaktır” dedi.

Diğer illerden gelen çiftçiler ile Sakarya çiftçilerinin karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmaları neticesinde her anlamda Sakarya tarımının güç kazanacağını vurgulayan Özerdem, “Bu bağlamda değerlendirdiğimizde Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı’nı İl Müdürlüğü olarak destekliyor ve Bakanlığımızı temsilen açacağımız standa tüm katılımcıları bekliyoruz” diye konuştu.

FOTO2-8
“EN VERİMLİ ŞEKİLDE FAYDALANMALIYIZ”
Türkiye’de tarım alanında önemli adımlar atılmaya devam ederken, sektörün tüm aktörlerini buluşturan tarım fuarlarının da gelişimini sürdürdüğüne dikkat çeken Özerdem “Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan fuara ilginin yoğun olacağını düşünmekteyiz. Tarım sektörünün tüm tarafları bu fuarlar yoluyla bilgi alışverişi, ticari alışveriş, işbirliği, pazar büyütme ve geleceğe yönelik ticari ilişkilerin kurulması ve geliştirilmesi konusunda bir araya geliyor. Bu noktada ilimizde tarım alanında faaliyet gösteren tüm paydaşların düzenlenecek fuarı ziyaret etmeleri ve en verimli şekilde faydalanmaları tavsiye ediyoruz” diye konuştu.