BAYRAK TÖRENİ

Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerler için 15 Ocak Pazartesi günü bayrak töreni öncesinde tüm okullarda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını bildirilmişti. Bakanlıktan yapılan açıklamada , Bakanlık olarak genel amaçlarının çocukları Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek olduğunu belirtildi.

GD3w_J9XkAEgxFz

TEK YÜREK

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı açıklamada, "Eğitim ailesi olarak yeni bir haftaya başlarken şehitlerimiz için tek yürek olduk. Ülkemizin en büyük şehirlerinden en küçük köylerine dek şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmak ve minnetimizi göstermek amacıyla bayrak töreni öncesinde 1 (bir) dakikalık saygı duruşunda bulunduk. Aziz şehitlerimiz için ülke sathındaki tüm okullarımızda olduğu gibi bizler de Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesinde düzenlenen saygı duruşu ve bayrak törenine katılarak yüreği vatan sevgisiyle dolu evlatlarımız ile omuz omuza olduk. Şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet, makamları âli olsun. Eğitim ailemize hayırlı haftalar diliyorum" ifadelerine yer verildi.

GD3w_J_WYAAiUk7

MİNNETTARIZ

Berat kandili ve fazileti Berat kandili ve fazileti

Bu kapsamda Sakarya da şehitler için tek yürek oldu. Sakarya'da eğitim gösteren tüm okullarda şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan paylaşımda, "İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Bayrak Törenine katılarak öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte 1 (bir) dakikalık saygı duruşunda bulundu" ifadelerine yer verildi. Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Bu sabah, resmi ve özel tüm okullarımızdaki öğrenci ve öğretmenimiz tek yürek olarak aziz şehitlerimize vefamızı göstermek için saygı duruşunda bulundu. Kadim medeniyetimiz, şanlı bayrağımız ve aziz vatanımızın kahramanlarına minnettarız.” İfadelerini kullandı.

GD3w_J8XEAEyMpRGD3w_J4WUAAmX_z