Onur'un eserinde bir neslin üzerinde emeği olan sosyal bilimci Prof. Dr. Erol Güngör'ün hayatı, kitapları, etkilendiği üç aydın, fikir dünyası ile  ölümünden sonra hakkında yazılan kitaplar, armağan eserler ve dergiler hakkında bilgi verilmektedir.

Onur'un kitabında yer alan bazı başlıklar şöyle: "Türk adının köken ve anlamı", "İdealsiz aydın", "Türk ulusunun Batı'ya direnişi", "Evliyası olmayan yerde Türk yoktur", "Türk milliyetçiliğinin düşmanları", "Milli tarih şuuru", "Türk aydınının görevi."

Adapazarı Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması’na başvurular başlıyor Adapazarı Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması’na başvurular başlıyor

Hüdavendigâr Onur, fikir dünyasının oluşmasında etkisi olan düşün adamlarından birinin Erol Güngör olduğunu, hakkında bir eser yazmayı yıllardır düşündüğünü belirterek şöyle diyor: "Türk ulusunun kıymetli bir evladı hakkında böyle bir kitap yazmaktan dolayı mutluyuz."

Onur'un "Asrın Yesevisi S. Ahmet Arvasi", "Aydınların Gözüyle S. Ahmet Arvasi", "Türk Sağı Sözlüğü" ve "Ermeni Portreleri" adlı kitaplarının arasında olduğu birçok eseri bulunuyor.

Kitap, Biyografi Net Yayıncılık ile Kitapyurdu Doğrudan Dağıtım sisteminden istenebilir.