Adapazarı ilçesi Ozanlar Mahallesi’nde 1993-1994 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçen ve 1997-1998 öğretim yılında ilk mezunlarını veren, hain darbe girişiminde kilit rol oynayan ve firari olarak aranan FETÖ'nün sözde hava kuvvetleri sorumlusu Adil Öksüz'ün de uzun yıllar Öğretim Üyesi olarak görev yaptığı Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi binası hasarlı olduğu için yıkıldı
o_bina_tamamen_yikildi6
Fethullah Gülen’e ait kitap ile 3 hard disk ele geçirilmişti
Darbe girişiminin ardından 19 Temmuz 2016 tarihinde Adil Öksüz’ün fakültede bulunan odasında polis tarafından arama yapılmıştı. Öksüz’e ait masada yapılan aramalarda Fethullah Gülen'e ait kitap ile 3 adet hard disk ele geçirilmişti.
o_bina_tamamen_yikildi3
Fakülte binası tamamen yıkıldı
17 Ağustos 1999 Marmara Depreminde ağır hasar alan İlahiyat Fakültesi binası için, Sakarya Üniversitesi kampüsünün bulunduğu bölgede yeni bir bina yapıldı. 2017 yılında taşınan İlahiyat Fakültesi’nin eski binası ise yapılan protokol ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi. Kısa süre Anadolu Lisesi olarak hizmet veren ve uzmanlar tarafından yıkımına karar verilen bina belediye ekipleri tarafından tamamen yıkıldı.

Berat kandili ve fazileti Berat kandili ve fazileti

o_bina_tamamen_yikildi5o_bina_tamamen_yikildi4