Başkan Çelik’ten bayram mesajı Başkan Çelik’ten bayram mesajı

Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Mustafa Erkal, son günlerde Ortadoğu’da önemli değişmeler olduğunu belirterek "Bunlar bizi çok yakından ilgilendiriyor. Suriye seçime zorlanıyor. Maksat çok etnikli ve çok kültürlü bir yapıyı tescil ettirebilmektir. PKK’cı, PYD’ci ve DEM’ci bunun için seçimi destekliyor" dedi.

Demokrasi kavramının şimdiye kadar çok istismar edildiğini anlatan Erkal, şöyle konuştu: "Üniter ve milli bir devletin etnik parsellere ayrılıp siyasi patronların kontrolü altında göstermelik bir bağımsızlığa kavuşması yıllardır birçok ülke için planlanmıştır. Türkiye’de de düzensiz göç ve sözde geçici sığınmacıları sonunda vatandaşlığa kavuşturma süreci devam etmektedir. Aslında göç projesi milli devletleri yıkmak için ABD tarafından hazırlanan bir tertiptir."

Devletçiklerin emperyalist ve soykırımcı patronların projelerinin dışına çıkamayacağını anlatan Erkal, şunları söyledi: "Çünkü önemli kurumlar ve bütünüyle ülke artık emperyalist patronun eline geçmiştir. Zamanla siyasi cinayetler ve anlaşılmaz sözde intiharlar artar. Ülkelerin güçlü sanılan liderleri değiştirilir. Suriye bu sürece doğru yol alıyor."

Türkiye istila olayı ile karşı karşıya
Türkiye’de geleneksel bir yabancı düşmanlığı olmadığını belirten Erkal, sözlerine şöyle devam etti: "Ancak milyonlarca insanı yedirip içirmek ve bakmak bizi çok aşar. Yabancıları da imtiyazlı kılamayız. Günümüzde Türkiye’nin 2024 ve öncesi itibariyle bir işgal ve garip bir istila olayı ile karşı karşıya olmadığımızı kim ileri sürebilir? Yabancılarla değişik sorunlarla karşılaşmama isteği bir suç mudur?"

Son dönemde İngiltere’nin bize ikramı olarak yutturulmaya çalışılan Ruanda göçmenleri sorununun ortaya çıktığını anlatan Erkal, sözlerini şöyle tamamladı:

"Türkiye göçmen açık pazarı değildir. Önümüzü görerek Türkiye’nin ileride nasıl hedef alınacağını hesap ederek ciddi milli ittifaklara ve dayanışmaya ihtiyacı vardır. Şahsi kaprislerimizi, hesaplarımızı, yeni parti kurma merakını bir tarafa bırakarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının değerini bilelim ve ihanetlere karşı ortak cephe kuralım." (Hüdavendigâr Onur)

Editör: Ayşen Kolçak