Adapazarı ilçesinden 9 öğretmen ve Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden 8 öğretim üyesi bilim kurulunda görev alarak geleceğin mimarlarının şekillenmesi adına çalışmaya destek verdi.

Ortaokul ve lise kategorisi olarak düzenlenen ve iki aşama şeklinde gerçekleştirilen olimpiyatlara, Sakarya genelinde 23 lise kademesi ile 46 ortaokul kademesi olmak üzere toplamda 274 öğrenci katılım sağladı. Her iki kategorinin ilk 21 öğrencisinin ikinci aşama sınavına girme hakkı kazandığı, ikinci aşama sınav sonucuna göre de her iki kategoriden ilk 10'a giren öğrencilerin ödül almaya hak kazandığı sınavda, 22 öğretmen gönüllü olarak gözetmenlik yaparak çalışmaya katkı sağladı.

matematik_seferberligi2

Öğrencilerin gururlandıran başarısı

Açılış konuşmalarını Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ve Geometriciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Tosun’un yaptığı  ödül töreninde ödüllerini,  İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Fatih Çelikel, Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Emre Tabar’dan alan öğrencilerin mutluluğu fotoğraf karelerine yansıdı.

matematik_seferberligi3

Öğrenciler için el ele

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü ve Geometriciler Derneğinde görev yapan bilim kurulu üyeleri Prof. Dr. Murat Tosun, Prof. Dr. Soley Ersoy, Prof. Dr. Mehmet Ali Güngör, Doç. Dr. Selma Altundağ, Doç. Dr. Mahmut Akyiğit, Doç. Dr. Mahpeyker Öztürk, Doç. Dr. Murat Sarduvan ve Dr. Öğr. Üy. Hidayet Hüda Kösal’a plâketlerini İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı takdim etti. Savaşçı, “Öğrencilerimiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, tek gayesi güzel bir geleceğe adım atmak olan bilim kurulu üyelerimizi  ve öğrencilerimizi gönülden kutluyorum” dedi.

matematik_seferberligi4

Adapazarı İlçe Millî Eğitim bünyesindeki Teş-İş Anadolu Lisesinden Dr. Reşat Söylemez, Mithatpaşa Anadolu Lisesinden Hüseyin Aksoy, Cevat Ayhan Fen Lisesinden Murat Pekasil ve Ömer Kara, Ozanlar Anadolu Lisesinden Muhammed Dağ, Nuri Bayar Ortaokulundan Özcan Akburak, Ahmet Akkoç Ortaokulundan İlker Yıldız, Mithatpaşa Ortaokulundan Ayşegül Zengin, Sait Faik Abasıyanık Ortaokulundan Özgür Demirdaş da bilim kurulunun çalışmalarına büyük katkı sağladı. Adapazarı Kaymakamı Dr. Oktay Kaya’nın plâketlerini takdim ettiği öğretmenlerin özverili çalışması el ele vermenin önemini ortaya koydu.

matematik_seferberligi5

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, öğrencilere ve öğretmenlere ev sahipliği yapan Adapazarı İmam Hatip Ortaokuluna ve Okul Müdürü Ömer Bayraktaroğlu’na, Cumhuriyet Anadolu Lisesine ve Okul Müdürü Coşkun Terzioğlu’na teşekkür ederek plâketlerini takdim etti. Bakırtaş, sürecin en iyi şekilde işlemesi için başından sonuna kadar titizlik gösteren  Adapazarı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Sedat Aydın’a da teşekkürlerini iletti.

matematik_seferberligi6

“Geleceğin mimarlarını tebrik ederiz”

Değerlendirmeler sonucunda ortaokul kategorisinde, Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulundan İbrahim Yiğit Kaya birinci, Nuri Bayar Ortaokulundan Ahmed Zikreddin Güzel ikinci, Sait Faik Abasıyanık Ortaokulundan Melih Irgın üçüncü, Lise kategorisinde Akyazı Eyyüp Genç Fen Lisesinden İlyas Selman Musaoğlu birinci, Necmettin Erbakan Fen Lisesinden Betül Bekmezli ikinci ve  Ayşe Öztaş üçüncü olarak çeşitli ödüllerin sahibi oldular. İlk 10’ a giren öğrencilere de mansiyon ödülleri verildi. 

matematik_seferberligi7