Baro Başkanı Yıldız 19 Mayıs’ı Samsun’da kutladı Baro Başkanı Yıldız 19 Mayıs’ı Samsun’da kutladı

AFET OPERASYON MERKEZİ

Şubelerinin çalışmalarını daha fazla iyilik için performansa tabi tutan ve iyilikte yarışmalarını sağlayan Kızılay, en iyileri onurlandırdığı bir program organize etti. Kızılay’ın Ankara’daki Afet Operasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen programda, belirlenen 63 kritere göre farklı kategorilerde sıralamaya giren şubelerin ödülleri, Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından verildi.

Isci2841

“KIZILAY AİLEM DİYE HİTAP EDİYORUZ BİRBİRİMİZE”

Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, “Kızılay Ailem diye hitap ediyoruz birbirimize. Zor günlerde birbirinin elini tutup kenetlenen, iyi günler için birbirini ayağa kaldıran ve sonrasında da el ele güzel günleri de paylaşabilen bir ekiptir aslında aile. Sahada bu güçlü ailenin parçası olduğumuzu sizlerle hissediyoruz. Çünkü siz birebir insana temas ediyor, maneviyatı yüksek işler gerçekleştiriyorsunuz. Bugün burada performans töreni gerçekleştiriyoruz ama ben performanstan çok ayna ifadesini kullanmayı tercih ediyorum. Bu etkinliklerin bir tane amacı vardır. Hepimiz aynı tarafa doğru bir adım attığımız zaman o hareket bir hedefe doğru ivme kazanır. Belirlediğimiz kriterlerde bu hareketin sizlerle daha fazla ivmelenmesi için gerekli.” dedi.

Isci1396

“BU BAŞARI AYNI ZAMANDA BİR TEŞVİK BAŞARISI”

Burada başarıyı oluşturanın Kızılaycılar olduğunu vurgulayan Genel Sekreter Murat Ellialtı ise “Bu başarı aynı zamanda bir teşvik başarısı. Yani daha iyi çalışmaya birbirimiz teşvik edelim, hayırda yarışalım diye ortaya konuldu. Başarıyı elde etmek çok güzel ama onu devam ettirmek daha önemli. Daha güzel çalışmalara hep birlikte imza atacağız.” ifadesinde bulundu.

66 1003

SAKARYA’YA İKİ ÖDÜL BİRDEN

Sakarya İl Merkezi Başkanı Cevdet Koç, Akyazı Şube Başkanı Mustafa Birincioğlu, İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Cansu Çanka ve Eğitmen Zeynep Ayvaz’ın da yer aldığı programda iki farklı alanda iki ayrı teşekkür belgesi takdim edildi. 2023 yılı performans sıralamasında yerini alan Akyazı Şubesi adına teşekkür belgesi Şube Başkanı Mustafa Birincioğlu’na Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Yener Tanık tarafından takdim edildi. 2023 yılı en çok seminer veren eğitim merkezinde dereceye giren İlk Yardım Eğitim Merkezi adına teşekkür belgesi Mesul Müdür Cansu Çanka’ya takdim edildi.