SAKARYA’DA AĞIRLAYACAĞIZ
3 gün sürecek olan Uluslararası Sakarya Balkan Günleri programıyla, sekiz Balkan ülkesinden otuz altı misafiri Sakarya’da ağırlayacağız. Rumeli ve Balkan toprakları ile Sakarya arasında her zaman var olan kardeşlik köprüsüne yeni bir nefes, yeni bir ruh katmak, hem ülkemize hem de Balkan muhacirlerine güç verecek.

Emniyet teşkilatına 10 bin polis alınacak! Emniyet teşkilatına 10 bin polis alınacak!

BİR ADIM DAHA ATILACAK
72 farklı milletin bir arada huzur ve kardeşlik içerisinde yaşadığı Sakarya’da Büyükşehir Belediyesi’nin himayelerinde tüm Balkanları kuşatan kardeşlik köprüsü kuruluyor. 1-3 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Sakarya Balkan Günleri programıyla kardeşlik köprülerine bir adım daha atılacak. 3 gün sürecek Balkan günleri programında Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Sancak, Preşeva ve Batı Trakya’dan gelen ve alanında yetkin misafirler Sakarya’nın kardeşlik coğrafyasında buluşacak. Balkan günleri programında paneller, sergiler, çalıştayların yanı sıra mahalle buluşmaları ve ziyaretler yer alacak.

"SAKARYA BEREKETLİ GÖNÜL ŞEHRİDİR"
Uluslararası Sakarya Balkan Günleri programıyla Sakarya’daki huzur ve kardeşlik ikliminin dünyanın dört bir yanına yayılacağını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya izzetlidir, geniş gönüllüdür ve bereketlidir. Farklı kültürlerin harman olduğu mozaik şehir Sakarya’mız huzur ve kardeşlik coğrafyası olarak, örnek bir Osmanlı Medeniyeti varisi olan güzide şehirdir. Kardeşlik coğrafyası Sakarya’mızda Kafkas ve Balkan muhacirlerinin varlığı bizim kültürel zenginliğimizdir. Sakarya’mız çokluk içinde birliktir. Sakarya, ruhu olan şehirdir. Bu kapsamda 1-3 Kasım tarihleri arasında şehrimizde Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Sancak, Preşeva ve Batı Trakya’dan gelen misafirleri Uluslararası Sakarya Balkan Günleri programında ağırlayacağız. Çeşitli etkinliklerle 3 gün sürecek Balkan günler programımıza tüm Sakaryalıları bekliyoruz” diye konuştu.

Uluslararası Sakarya Balkan Günleri programı şu şekilde;
1 Kasım Çarşamba

11.00 / Açılış / Ramada Otel
13.00 / II. Abdulhamid Han Koleksiyon Resim Sergisi
16.00 / Vushtrri ve Gjilan Kardeş Şehir Protokolu / Başkanlık Makamı
16.00 / Balkan müftülertoplantısı
17.00 / Panel / “Balkanların Geleceği” / SGM
19.30 / Mahalle Buluşmaları
Arifiye / Tren İstasyonu Çay Bahçesi
32 Evler / Akarsu Kıraathanesi
Arabacıalanı Mah. / Serdivan Bosna Sancak Derneği
İstiklal Mah. / Serdivan Halk Eğitim Merkezi, Boşnakça Dil kursu ziyareti -Sakarya Mah. / Köseoğlu Camii Yanı
Beşköprü Mah. / Balkan Camii Yanı, Çay Bahçesi

2 Kasım Perşembe
09.00 / Sakarya Valiliği Ziyareti
11.00 / SATSO İşadamları ve Belediye Başkanları Heyet ziyareti
14.00 / Balkanlar Çalıştayı
18.00 / Demokrasi Meydanı stant ziyaretleri

3 Kasım Cuma
09:00/ Şehir turu (Vagon Park / Uçak Kafe / Millet Bahçesi
Millet Bahçesi’nden Orhan Camii’ne kortej yürüyüşü