Karasu ilçesi için Meteoroloji’den gelen uyarılar sonrasında dün gece saatlerinde kar yağışı başladı. Yağış, ilçe merkezinde kısa sürede etkisini gösterirken çevre mahallelerde ise kar kalınlığı yaklaşık 15 santimetreyi buldu.

Kurudere Mahallesi’nin merkezinde kar kalınlığı 5, mahallenin yüksek kesimlerinde 10, Çamdağı olarak bilinen bölgede ise 20 santimetreyi buldu.

"Tuzlama çalışmalarımızı yürütüyoruz"
Kurudere Kooperatifi’ne ait kepçelerin yol kapanma ihtimaline karşı hazır tutulduğunu belirten Mahalle Muhtarı Hasan Emanet, “Şu an için sıkıntılı bir durumumuz, kapanan yollarımız yok. Buzlanmaya karşı özellikle okul yollarına ağırlık vererek tuzlama çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.
karasu_beyaza_burundu_22_12_2021_3
"Vatandaşlarımızı uyarıyoruz"
Kar kalınlığı yaklaşık 15 santimetreyi bulan Ortaköy Mahallesi Muhtarı İsmet Turan ise, “Mahallemizde sıkıntılı bir durumumuz yok. Vatandaşlarımızı su sayaçlarının donmasına karşı önlem almaları konusunda sık sık uyarıyoruz. Kışın mahallemizde ikamet etmeyen vatandaşlarımız ise, yakınlarını arayıp tedbir almaları gerekiyor” diye konuştu.
karasu_beyaza_burundu_22_12_2021_2
Belediye ile işbirliği
Karasu’nun en yüksek mahallerinden biri olan Yeşilköy Mahallesi’nde de kar kalınlığı yaklaşık 10 santimetreye ulaştı. Olumsuz hava şartlarının etkisini gösterdiği süreç içerisinde belediye ile işbirliği içerisinde olduğunu ifade eden Yeşilköy Mahallesi Muhtarı Eyüp Dinç ise, yollarında henüz bir sıkıntı olmadığını ve vatandaşları don olayı ihtimaline karşı gerekli tedbirleri almaları yönünde sık sık uyardıklarını söyledi.