73 ilde 'Mercek-12' operasyonu! 73 ilde 'Mercek-12' operasyonu!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı Koordinesinde başlatılan ‘Kahramanlar-40operasyonlarının tamamlandığını açıkladı.

Söz konusu operasyonlarda çok sayıda, dekont ile havale kayıtlarının tutulduğu defterler ve dijital materyallerin ele geçirildiğine dikkati çeken Bakan Yerlikaya, “Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı Koordinesinde; 9 Ocak günü başlayan ve bugün tamamlanan ‘Kahramanlar-40’ operasyonları kapsamında; Adana’da 7, Ankara’da 18, Bursa'da 6, Çorum’da 3, Denizli’de 1, Hatay’da 5, İstanbul’da 10, Kayseri’de 1,  Kırıkkale’de 1, Kırşehir’de 1, Ordu’da 2,  Sakarya’da 4,  Uşak’ta 1, Şanlıurfa’da  1, Yalova’da 1, Erzincan’da  5 şüpheli şahıs yakalandı” dedi.

Bakan Yerlikaya, operasyonları koordine eden Başsavcıları ve polisleri tebrik ettiğini belirterek, “Allah ayaklarına taş değdirmesin yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek” ifadesini kullandı.
kahramanlar_40_2
 kahramanlar_40_3
kahramanlar_40_4