Sakarya’da 4 farklı işyerinin camlarını kırarak hırsızlık yapan ve hakkında hırsızlık suçundan 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan hırsız yakalandı.

"Çalışmalarımızla geleceğe eserler bırakıyoruz" "Çalışmalarımızla geleceğe eserler bırakıyoruz"

Adapazarı ve Erenler ilçesinde 4 farklı işyerinin camları kırılarak 2 adet laptop ve 1 adet fotoğraf makinesi çalındı. Olay sonrası harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda hırsızlık olayını gerçekleştiren şüphelinin 23 yaşındaki E.C. olduğu tespit edildi. Ekiplerce şüphelinin saklandığı metruk binaya düzenlenen operasyonda E.C. saklandığı yerde kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyonun gerçekleştirildiği metruk bina içerisinde yapılan aramalarda ise; çalınan 2 adet laptop ve 1 adet fotoğraf makinesi ile hırsızlık olaylarında kullanılan tornavida ve eldivenler ele geçirildi. Olayla alakalı yakalanan şüphelinin Asayiş Şube Müdürlüğündeki sorgusunda cezaevi firarisi olduğu ve hakkında hırsızlık suçundan 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edildi. Emniyette tamamlanan işlemleri sonrasında adliyeye sevk edilen E.C., burada adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, çalıntı eşyalar ise sahiplerine teslim edildi.