ETKİNLİKLER DÜZENLENİYOR
İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'nde 7 Ekim'den bu yana düzenlediği saldırılar nedeniyle binlerce Filistinli hayatını kaybetti ve yer değiştirmek zorunda kaldı.

İsrail’in saldırılarının yarattığı yıkıma dikkat çekmek amacıyla tüm dünyada ve yurtta çeşitli kurumlarda etkinlikler düzenleniyor. Etkinlik düzenleyecek olan kurumlara Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü de katılacak.

Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü tarafından 7 Kasım Salı günü saat 10.30’dan 17.00’a kadar Gazze Şeridi’ne İsrail tarafından yapılan saldırıların ele alındığı bir sempozyum düzenlenecek.

Sempozyum Turgut Özal Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

KATILIM SAĞLAYACAKLAR
Gerçekleştirilecek olan etkinliğe, Sakarya Üniversitesi'nden Akademik Personelin de bulunduğu; SETA Genel Koordinatörü Prof. Dr. Burhanettin Duran, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz, Gazeteci - Yazar İhsan Aktaş, Ru'ye Türkiye Dergisi Editörü Prof. Dr. Ramazan Yıldırım, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yücel Acer, Araştırmacı-Yazar Zahide Tuba Kor, Öğretim Üyesi Ebtihal Abu Jazar, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Davut Dursun, Prof Dr. Kemal İnat, Prof. Dr. Ali Balcı, Prof Dr. Tuncay Kardaş, Doç. Dr. İsmail Ediz, Doç Dr. Nebi Miş katılım sağlayacak.

Akyazı’nın içme suyu altyapısı yenileniyor Akyazı’nın içme suyu altyapısı yenileniyor

SEMPOZYUM