ŞEHRİN EKONOMİK POTANSİYELİ

Sakarya'nın önemli bir sanayi ve ticaret merkezi olduğunu belirten Duran, şehrin ekonomik potansiyelini daha iyi değerlendirmek ve istihdamı artırmak adına çaba göstereceklerini ifade etti. Duran, "Türkiye'nin en önemli ekonomik merkezlerinden biri olan Sakarya’yı daha ileri bir seviyeye taşımak için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz" dedi. Şehrin ekonomik kalkınmasına odaklanacaklarını ve iş dünyasıyla işbirliği içinde olacaklarını vurgulayan Rıdvan Duran, şunları söyledi: "İş dünyası, şehrin üretim ve istihdam gücünün temelini oluşturuyor. Biz de onların ihtiyaçlarına ve taleplerine öncelik vererek, şehrin ekonomik potansiyelini daha da artıracak projeler geliştireceğiz."

ALTYAPI VE DESTEKLER

Başkan Rahmi Şengül’den teşekkür Başkan Rahmi Şengül’den teşekkür

Duran, açıklamasında iş dünyası ile ortak bir kalkınma planı hazırlanacağını ve yatırımları teşvik etmek için gerekli altyapı ve desteklerin sağlanacağını belirtti.Şehirdeki girişimcilerin ve işletmelerin daha fazla üretim için istihdama yönelik projelere destek olacaklarını belirten Duran, iş dünyasının nitelikli insan kaynağı ihtiyacını karşılamak için eğitim ve istihdam projelerini hayata geçireceklerini vurguladı.

KÖPRÜ KURMAYI HEDEFLİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Duran, iş dünyasının nitelikli eleman ihtiyacının her geçen gün arttığına değinerek, "Gençlerimiz de bu ihtiyacı karşılamak için kendilerini geliştirmeye çalışıyor ancak iş dünyasının talep ettiği niteliklere sahip gençlerin sayısı yeterli değil. Bu durum, hem iş dünyasını hem de gençlerimizi olumsuz etkiliyor." dedi. Bu sorunu çözmek için iş dünyası ve genç nesil arasında bir köprü oluşturmak istediklerini vurgulayan Duran, "Bu kapsamda, gençlere yönelik iş olanakları ve istihdam projelerimiz olacak. Bu projelerle gençlerin iş dünyasına daha kolay entegre olmasını ve gençlerin iş sahibi olmasını sağlayacağız.İş dünyasının talep ettiği niteliklere sahip gençlerin yetiştirilmesi için iş dünyası ile işbirliği yapacağız. İş dünyasının nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak için gerekli çalışmaları yapacağız." diye konuştu.

ÇEVRE DOSTU SANAYİLEŞME

Sakarya’da çevre dostu sanayileşmeyi destekleyeceklerinin altını çizen Duran, çevreye zarar veren yatırımlara izin verilmeyeceğini belirtti. Duran, açıklamasında, "Çevre dostu bir sanayileşme, Sakarya'nın doğal güzelliklerini korumamıza, temiz bir çevreye sahip olmamıza ve sağlıklı bir yaşam sürmemize olanak sağlayacaktır" ifadelerine yer verdi.