ADİL VE EŞİT HZMET

Sakarya'nın Türkiye'nin önemli şehirlerinden biri olduğunu vurgulayan Duran, her bir ilçenin kendine özgü ihtiyaçları ve potansiyelleri olduğunu ifade etti. Duran, yaptığı açıklamada, Sakarya'nın 16 ilçesiyle Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirterek, "Bu ilçelerin her birinin kendine özgü ihtiyaçları ve potansiyelleri var. Büyükşehir Belediye Başkanı olmam durumunda hiçbir ayrım gözetmeksizin, her ilçeye adil ve eşit hizmet sunmayı hedeflemekteyiz." dedi.

ORTADAN KALDIRACAĞIZ

Göreve gelmeleri durumunda hiçbir ayrım gözetmeksizin, ilçelere adil ve eşit hizmet sunmayı amaçladıklarını belirten Duran, bu çerçevede, ilçelerin farklılıklarını ortadan kaldırmak için altyapı, ekonomi, sosyal ve kültürel alanlarda çeşitli çalışmalar yapacaklarını dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Duran, şunları söyledi: "İlçelerimiz altyapı, ekonomi, sosyal ve kültürel bakımından farklılıklar göstermektedir. Öncelikle, bu farklılıkların giderilmesi için, ilçelerde çalışmalar yapacağız. İlçelerimizin yol su ve kanalizasyon altyapılarını güçlendireceğiz. İlçelerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını belirleyerek öncelik sırasına göre projelerimizi hayat geçireceğiz."

“Sakarya için her alanda projeler üreteceğiz” “Sakarya için her alanda projeler üreteceğiz”

EKONOMİK POTANSİYEL

Duran, ilçelere yönelik yapmayı planladıkları en önemli çalışmalarından birinin de ekonomik farklılıkların giderilmesine yönelik olacağını belirterek, "Farklılıkların giderilmesi için, ilçelerin ekonomik potansiyeli geliştirmemiz gerekiyor. Bu kapsamda, ilçelerde istihdam olanaklarını arttırmak için çalışmalarımız olacak. Ayrıca, ilçelerin tarımsal ve turizm potansiyelini de değerlendireceğiz." diye konuştu.

EŞİT FIRSATLARA SAHİP

Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Rıdvan Duran, ilçelerde yapılacak çalışmaların sonucunda Sakarya'nın daha yaşanabilir ve gelişmiş bir şehir haline geleceğine inandığını belirtti. Duran, projelerinin ilçeler arasındaki farklılıkları ortadan kaldırmayı, herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu bir şehir oluşturmayı amaçladığını sözlerine ekledi.