OĞUZ ALKAŞ

MHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Alkaş, "Hastane saldırısını yapanlar “esfel-i sâfilîn”dir! MHP Sakarya il Başkanlığı olarak dün gece Filistinde Hastane saldırısını ve saldırının müsebbiplerini lanetliyoruz.Sivil halkı hedef alan çoluk çocuk yaşlı kadın hasta demeden hunharca bombalar yağdıran bir zihniyeti insan diye tanımlamak insanlığa hakarettir. Cinayete sessiz kalanlar katilin suç ortaklarıdır.Bu saldırının faillerinin uluslararası hukuk tarafından en ağır cezalara çarptırılması en büyük beklentimizdir.Evanjelist siyonist zihniyetin ve onun işbirlikçilerinin sonu gün geçtikçe yaklaşmaktadır MHP olarak mazlum Filistinli kardeşlerimizin ve tüm dünya mazlumlarının sonuna kadar yanındayız ve destekçisiyiz" dedi.

YUNUS TEVER

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, "İsrail Gazze'deki Baptist Hastanesini bombaladı. 500'den fazla kişinin öldüğü belirtiliyor. Bu bir insanlık suçudur. Bu bir soykırımdır. Bu soykırım karşısında sessiz kalan her ülke ve lider bu suçun suç ortağıdır" ifadelerine yer verdi.

OĞUZ CAN CUROĞLU

CHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, "Gazze’de içerisinde yüzlerce kadın ve çocukların tedavi gördüğü sivil bir hastanenin füzelerle vurulması hem insanlık hem de açık bir savaş suçudur. Cumhuriyetimizin 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” şiarı bizlere rehberlik etmeye devam ediyor.  İnsanlık, barış için vicdani tavrını net biçimde koymalı ve bu kıyıma dur demelidir" dedi.

SERDİP DOKUMACI

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Serdip Dokumacı, "İsrail o günahsız bebelerin, sivil insanların ne günahı vardı? Yapılan vahşet ve terördür! Kınamak,Lanetlemek kelimeler yetmiyor o bebelerin görüntüleri karşısında, işlediğiniz insanlık suçu değil,çünkü insan değilsiniz!" ifadelerine yer verdi.

2024 asgari ücret zammı için alınan karara Türk-İş'ten tepki! 2024 asgari ücret zammı için alınan karara Türk-İş'ten tepki!

HASAN ZENGİN
Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Hasan Zengin, "İşgalci katil İsrail, Gazze'de hastane bombaladı, yüzlerce masum Filistinli hayatını kaybetti! Bu siyonist terör örgütüne karşı başta Türkiye olmak üzere tüm İslam ülkeleri derhal müdahale etmelidir.Şimdi taraf olma vakti zalimlere karşı Filistin'in yanında olma zamanı!!!" dedi.