Nehirde cesedi bulunan kadının oğlu tutuklandı Nehirde cesedi bulunan kadının oğlu tutuklandı

Serdivan İlçesi Kemalpaşa Mahallesi Gündoğan Sokak'ta 5 Nisan 2022 tarihinde tapu meselesi yüzünden çıktığı iddia edilen kavgada evleri yakın olan Ç.G. (54), kardeşi Bedri (65), kardeşinin eşi Duriye (59) ve kardeşinin oğlu Tuncay Güler'e (31) tüfekle kurşun yağdırmış, 3 kişi olay yerinde hayatını kaybetmişti.
Olaydan sonra harekete geçen Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri, aile katliamı gerçekleştiren cinayet şüphelisi ve şüpheliye kaçmak için yardımcı olan M.T.T.’yi Karasu ilçesinde yakalayarak gözaltına almıştı. Adliyeye sevk edilen Ç.G. tutuklanırken, Ç.G.'ye kaçmak için yardımcı olan şahıs ise adli kontrolle serbest bırakılmıştı.
iftar_vakti_aile_katliami_yapmisti3
Karar öncesi son duruşmada mütalaa açıklandı
Tutuklu sanık Ç.G.'nin Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Salonda sanık, müştekiler ile taraf avukatları hazır bulundu. Celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından cumhuriyet savcısı, mütalaasını açıkladı. Mütalaada sanık Ç.G.'nin ağabeyi Bedri Güler’e karşı ‘kardeşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, yengesi Duriye Güler ve yeğeni Tuncay Güler'e karşı ‘kasten öldürme’ suçundan iki kez müebbet ile ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan 18 aydan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Söz hakkı verilen sanık ve avukatları esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları için süre istedi. Mahkeme heyeti ise sanığın tutukluluk halinin devamına, sanık ve avukatlarının esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları için süre verilmesine karar vererek duruşmayı 9 Şubat tarihine erteledi.

iftar_vakti_aile_katliami_yapmisti4