Söğütlü ilçesi Yeniköy İlkokulunda öğretmenlik yapan Neslihan Yıldız, öğrencilerine harfleri öğretmek için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Öğrencilerinin okulu sevmeleri ve yaşayarak öğrenmelerini sağlamak için değişik etkinlikler gerçekleştiren öğretmen Neslihan Yıldız, son olarak “İ” harfini öğretmen için okula inek getirdi. 
Öğrencilerin bu şekilde çok kolay ve eğlenceli bir şekilde öğrendiklerini söyleyen öğretmen Neslihan Yıldız, “Bu tarz etkinliklerde sadece öğretmeyi amaçlamıyorum. Öğrencilerin okula olumlu tutum geliştirmeleri, yaparak, yaşayarak öğrenmelerine yardımcı olmak ve en önemlisi ileride onlara hatırlayacak çok güzel anılar bırakmak için bu etkinlikleri planlayarak yapıyorum. Bu etkinlikteki amaç sadece ‘İ’ sesini öğretmek değil, öğrencilerin parmak kaslarını geliştirmek, okula karşı olumlu duygular beslemelerini, eğlenmelerini, kısacası eğlenerek öğrenmelerini sağlamak” dedi.
Söğütlü Yeniköy İlkokulu müdürü Melih Demir ise, “Öğretmenimizle uzun yıllardır birlikte çalışıyoruz.  Yapılan etkinlikler, öğrencilerimizin hergün yeni bir hevesle okula gelmelerine sebep oluyor. Öğretmenimize de bu tür etkinliklerde bulunduğu için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.