DİLLERE DOLANDI

10 yıldan uzun süredir farklı yerlerde sahne alan Sinan Şimsek ilk şarkısı Yollar ile müzik piyasasına başarılı giriş yaptı. Sakarya halkı tarafından dillere dolanan, sözü ve müziği Sinan Şimşek’e ait olan şarkı oldukça beğeni topladı. Yollar’ın anlamlı bir hikâyesi olduğunu belirten genç müzisyen; “İzmir’e tatile gitmiştim, dönüş yolunda otobüse bir kız bindi. İlk görüşte aşk diyorlar sanırım. İlk andan itibaren âşık olduğumu hissettim. Afyon’da mola verdiğimiz de tanışmak istedim. İlk başta sıcak bakmasa da sonrasında duygusal bir ilişkiye başladık. Yollar’ın hikâyesi de böylelikle başlamış oldu” ifadelerine yer vermişti.

BENİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ

Genç müzisyen şimdilerde yeni single parçasının heyecanını yaşıyor. Müzik piyasasına dün giriş yapan single parçası “Yana yana” şimdiden herkesin beğenisi kazanmış durumda. Şimşek; “Emek verilerek yapılan her şey kıymetlidir. Yollar da yeni parçam da benim için çok kıymetli. Daha büyük bir kitleye ulaşması için Sinan Şimşek Youtube kanalıma abone olup beğeni yapmalarını rica ediyorum. Ayrıca olumlu ya da olumsuz eleştirilerini yorum kısmından da iletebilirler. Dinleyen, iyi dileklerini ileten herkese teşekkür ederim” dedi.

HER ŞEYİN BAŞI SEVMEK

Müzik hayatına üniversite yıllarında başlayan Şimşek ilk zamanlar müzik grubu ile kendilerini tanıtmak için bedava çıktıkları sahnelerden, şimdi çıktığı mekânlara kendi dinleyicisini topluyor. Müzikte ilerlemenin sınırının olmadığını ifade eden Şimşek; “Her şeyin başı sevmek. Müziği seviyorum, şarkı söylemeyi seviyorum, duygularımı bu yolla ifade etmeyi seviyorum. Bir işi severek yapıyorsanız bu iş olmaktan çıkar ve tamamen sizinle özdeşleşir. Böylelikle her zaman daha iyisine odaklanırsınız. Daha iyinin sınırı yoktur. Müzik de benim için böyle bir anlam taşıyor” dedi.

KENDİMİ SINIRLANDIRMIYORUM

Genellikle Rock, Anadolu Rock ve Pop tarzında şarkılar seslendiren Sinan Şimşek; “ Her müziğin kendine has bir tınısı var. Elbette kendimi bu tarzla sınırlandırmıyorum. Hoşuma giden her şarkıyı yeniden yorumlayıp, hissettiğim şekilde aktarıyorum. Kendimi bulduğum ne varsa bende yer bulabilir” ifadelerine yer verdi.

KALICI OLMAYI HEDEFLİYOR

“Yana yana” adlı single ile müzikseverlerle buluşan Sakaryalı sanatçı Sinan Şimşek, “yana yana” adlı single’nda şu duygulara yer vermeye çalıştığını belirtti,  Şimdiki aşklar neden bu kadar basit? Daha karşısındakinin kaç şekerli çay içtiğini bilmeden ayrılır oldu insanlar... Peki aranan nedir?.. Sorarsan herkes düzgün insanı arıyor ama bırakıp gidenler kimle belli değil.” Sakarya’da müzik yaparak Sakarya halkının hafızasında yer eden Şimşek, güzel sesiyle müzik dünyasında kalıcı olmayı hedefliyor.

Sinan Şimşek’in “Yana yana” eserini dinlemek için

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=zxpTcKO1oXA