AFAD, minik kalplere afet bilinci aşılıyor AFAD, minik kalplere afet bilinci aşılıyor

Erenler Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Rahmi Şengül başkanlığında gerçekleşti. 3 gündem maddesinin karara bağlandığı toplantıda Belediye Başkanı Rahmi Şengül, ilçe genelinde gerçekleşen çalışmalarda gelinen son aşamalar hakkında detaylı bilgi verdi. Başkan Şengül, çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ifade etti.
erenler_kutuphane3

İHALE 30 KASIM'DA
Gündem dışı konuşmalar ile başlayan Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı devamında Belediye Başkanı Rahmi Şengül’ün konuşmaları ile devam etti. Başkan Şengül, “Merhum belediye başkanımız, ağabeyimiz Fevzi Kılıç’ın adını taşıyacak olan Erenler’imizin ilk kütüphane ve etüt merkezi için 30 Kasım’da ihaleye çıkıyoruz” dedi.
erenler_kutuphane2
HAYIRLI OLSUN
Başkan Şengül, “Sakarya Caddesi üzerinde yapılacak olan Fevzi Kılıç Kütüphanesi ve Etüt Merkezi için ihaleyi kazanacak olan firmanın süresi 244 gün olacak. 884 metrekarelik alan üzerinde dükkan üstü 2 kat şeklinde yapılacak olan kütüphane ve etüt merkezi için sözleşmenin imzalanmasının ardından 5 gün içerisinde yer teslimi yapılacak. Çalışmaların ilçemiz adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
erenler_kutuphane4
ERENLER’DE ALT VE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan Erenler Belediye Başkanı Rahmi Şengül, “Küpçüler, Yeni ve Dilmen Mahallelerimizde altyapı çalışmaları devam ediyor” dedi. Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısında Küpçüler, Yeni ve Dilmen Mahallelerinde devam eden alt ve üstyapı çalışmaları hakkında bilgi veren Erenler Belediye Başkanı Rahmi Şengül, ilçe genelinde altyapı çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.
erenler_kutuphane5
KÜPÇÜLER
Başkan Şengül, “İlçemizi alt ve üstyapısı ile yenilemeye devam ediyoruz. Küpçüler ve Yeni Mahallelerimizde 1 cadde ve 32 sokağımızı kapsayan 13 Milyon TL değerindeki 1. Etap Altyapı çalışmalarımız kapsamında Küpçüler Mahallemizde Küpçüler Caddemiz ile birlikte 13 sokağımızda çalışmalar tamamlandı” dedi.
erenler_kutuphane6
YENİ MAHALLE
Başkan Şengül, “Yeni Mahallemizde ise 19 sokağımızda başlattığımız çalışmalarımız kapsamında altyapı çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah en kısa zaman içerisinde çalışmalarımızı tamamlayacak ve yeni etaplara zaman kaybetmeden başlayacağız” diye konuştu.
erenler_kutuphane7
DİLMEN
Başkan Rahmi Şengül, “Dilmen Mahallemizin sorunlarını çözmeye ve daha güzel bir hale getirmek için çalışmalarımız sürüyor. 1. Etabında 26 sokak ve 2 caddemizi yenilediğimiz Dilmen Mahallemizde SASKİ ile birlikte 2. Etap çalışmalarımız devam ediyor. 2. Etap, 10 sokağımızı ve Mimar Sinan Caddemizi kapsıyor. SASKİ’nin altyapı çalışmalarını tamamlamasının ardından bizde 7 bin ton asfalt ile cadde ve sokaklarımızı yenileyeceğiz” dedi.
erenler_kutuphane8
3 GÜNDEM MADDESİ
Başkan Şengül’ün konuşmasının ardından toplantı gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanması ile tamamlandı. Toplantıda 3 gündem maddesi karara bağlandı. Başkan Şengül, Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısının hayırlara vesile olmasını temenni ederek oturumu sonlandırdı. 

erenler_kutuphane9