2024 yılında yapılan emekli zamları sonrası en düşük emeklinin maaşındaki fark tartışmalara neden oldu. Enflasyon, kira ve market fiyatlarındaki artışa oranla düşük kalan emekliler için kollar sıvandı. Ancak milyonlarca emekli tam olarak hangi tarihte ek bir zam geleceğini bilmiyordu.

EMEKLİLERE EK ZAM ÖNGÖRÜSÜ
Cem Küçük'ün TGRT Haber canlı yayın ekranlarında yer alan programında emekliler için yapılacak ek zam tarihini açıklandı. Cem Küçük ile Günaydın Türkiye adlı programda TGRT Haber Ekonomi editörü Yaprak Hırka Yıldız ile yapılan röportajda 1 Nisan 2024 tarihinde emeklilere ek zam öngörüsü olduğu bildirildi.

YUKARI BİR ZAM HAREKETLENMESİ
Yıldız, aynı zamanda bayram ikramiyeleri hakkında da açıklama yaptı. Buna göre; EYT'lilerde bayram ikramiyesinden faydalanabilecek. Emekliler için çifte müjde haberi yer aldı. Hem 1 Nisan'da öngörülen emekli zammı hem de emeklilere bayram ikramiyesi açıklandı.

Emekliye 3 bin lira bayram ikramiyesi verilecek. Programa katılan Yıldız, emekliler için Nisan ayında yukarı bir zam hareketlenmesi olacağı söz konusunu olacağının altını çizdi. Beklentinin altında kalan emekli zamları için özellikle gözler en düşük emekli için yapılacak iyileştirilmeye çevrildi.