“2 yıl içerisinde yerli ve milli tren seti sayımız 25’e ulaşacak” “2 yıl içerisinde yerli ve milli tren seti sayımız 25’e ulaşacak”

ETKİNLİKLER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü kapsamında tüm illerde olduğu gibi Sakarya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından “Otizmi Fark Et, Kabul Et, başlığı altında etkinlikler düzenlendi. Bu etkinliklerin yanında bakım merkezleri rehabilitasyon merkezleri ve birçok kurum tarafından 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü kapsamında etkinlikler düzenlenerek farkındalık yaratılmaya çalışıldı. Otizmin engel değil farklılık olduğunun vatandaşlara anlatılmaya çalışıldığı etkinlikler büyük beğeni topladı.

Özel (3)

FARKLI DÜŞÜNENLER, FARK YARATIRLAR

Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Fatma-Hamit Atay Otizm Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi tarafından kuruma gelen özel misafirler ile birlikte Farklı Düşünenler, Fark Yaratırlar düşüncesiyle farklılıklarını sergilemek adına bir alışveriş merkezinde sergi açıldı. Sergide özel misafirlerin el emeği göz nuru yaptığın eserler vatandaşların beğenisine sunuldu. Vatandaşların ilgi gösterdiği sergiyi Sakarya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Selamet de ziyaret etti.

Özel (2)Özel (1)Özel (4)