Sakarya Valiliği himayesindeki “SanatSakarya” projesi kapsamında yürütülen Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Adapazarı Kaymakamlığı, Adapazarı Belediyesi, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Adapazarı  Halk Eğitim Merkezi  iş birliği ile Şehit Fatih Kemal Yarar Ortaokulu Müdür Yardımcısı ve  Müzik Öğretmeni Can Özcan’ın genel sanat yönetmenliğini yaptığı  Türk Halk Oyunları Gösterisine sayılı günler kaldı.

egiten_adimlar2

ÖĞRETMEN EKİBİ
2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı kapsamında Türk halk kültürünün ayrılmaz bir parçası olan Türk Halk Oyunlarını yaygınlaştırmak, kültürel değerleri korumak, öğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve sosyal kaynaşmayı sağlamak amacıyla planlanan ve ekim ayında Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi Spor Salonunda çalışmalara başlayan 80 kişilik öğretmen topluluğu, gösteri gününü bekliyor.

Halk oyunları eğitimlerinin ücretsiz verildiği kursların sonunda kurs sertifikası almaya hak kazanan öğretmenler, aldıkları sertifikalarla okullarındaki öğrencilere, eğitim verme ve kendi ekiplerini kurma  fırsatına da sahip olacaklar.

egiten_adimlar3

KÜLTÜR AKTARIMINDA İŞ BİRLİĞİ
Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Prof. Dr. Nevzat Kor Salonu’nda, 16 Haziran Perşembe günü Türk Halk Oyunları Topluluğunun sergileyeceği “Keloğlan Aramızda” adlı tiyatral dans gösterisiyle de dikkat çekmeyi planlayan topluluk, Sakarya Valiliği himayesindeki “KitapSakarya” projesi kapsamında yürütülen çalışmaya destek olunma noktasında da güzel bir çağrıda bulunuyor.

“3 Kitap 1 Bilet” sloganıyla yola çıkarak sosyal sorumluluk anlamında kitap dostlarını da bir araya getirmeyi  ve toplanan kitapları okul kütüphanelerine bağışlamayı amaç edinen gösteri, hem eğlenelim hem öğrenelim ilkesiyle sanatseverleri ve kitapseverleri bekliyor.

egiten_adimlar4