BÜYÜK MİTİNG ÖNCESİ

Sakarya, Bolu ve Düzce Eczacı Odaları Birliği 20. Bölge Sakarya Eczacı Odası konferans salonunda basın açıklaması yaptılar. 16 Ekim Ankara'da yapılacak olan büyük eczacılar mitingi öncesinde açıklama yapan Başkan Orhan Yontar, "Birinci basamak sağlık mensubu olarak. Eczacılar hak ettiği yerde olamıyorlar. Bazı siyasi irade tarafından dinlenmiyoruz. Şimdilik açığız. Siyasi iradenin en üst tepesinde olan sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmek istiyoruz. Eczaneler artık kendilerini idare edemiyor. Biz anlaşılmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

ONURLU BİR ŞEKİLDE

Sakarya Eczacılar Odası Başkanı Orhan Yontar, ''Bizler, Türk Eczacılar Birliği, Türkiye'deki tüm eczacı odalarımız. 46 bini aşkın meslektaşımız, 80 bini aşkın eczane çalışanlarımız ve eczacılık fakültelerinde okuyan genç meslektaşlarımızla birlikte, ülkemizin dört bir yanında, ilaç eczacılık hizmetlerinin sürdürülmesi, toplumun doğru, etkin ve güvenilir ilaca erişimi ve toplum sağlığının korunması için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Bizler ülkemizin en ücra köşelerinde, köylerinde, mahallelerinde tek bir hastamız bile ilaçsız kalmasın diye eczacılık mesleğini yaşadığımız her türlü zorluğa rağmen onurlu bir şekilde sürdürmek için var gücümüzle çalışıyoruz 'dedi.

DUR DEME ZAMANI

Yontar, “Artık eczacılık mesleği için ayaktayız! Artık hastalarımız için ayaktayız! Geleceğe onurlu bir meslek bırakmak için ayaktayız! Artık sesimizi duymazdan gelenlere bütün meslektaşlarımızla birlikte tek yürek seslenmek için meydanlardayız! Şimdi zaman, hak arama zamanı! Şimdi zaman sesimizi duymayanlara duyurma zamanı Şimdi zaman tüm yaşanan haksızlıklara DUR DEME zamanı! İlaç yokluklarına İlaç fiyat farklarına Kontrolsüz açılan fakültelere Eczanelerdeki ekonomik çıkmaza Kamu eczacılarının hak kayıplarına Eczacıların yok sayılmasına Eczacılık mesleğinin değersizleştirilmesine 16 Ekim Pazar günü hep birlikte dur diyeceğiz! Siyasi iradenin en üst tepesinde olan sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmek istiyoruz”” ifadelerine yer verdi.