AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Rıdvan Duran, Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik şehirdeki yaşam kalitesini artırmak için bir dizi projeyi hayata geçireceklerini açıkladı. Duran, açıklamasında, sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda, engelli ve yaşlı vatandaşların yaşam standartlarını artırmak için çalışacaklarını belirtti.

Engelli eğitimi ve istihdam
Duran, engelli vatandaşların toplum içinde tam anlamıyla yer almalarını sağlamak amacıyla çeşitli projeleri hayata geçireceklerini, engelli bireylerin eğitim alabilme ve nitelikli işlere erişimini kolaylaştırmak adına iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Engelli eğitimi ve istihdamına yönelik destek projelerini hayata geçireceklerini belirten Duran, “Engelli bireylerin eğitimine ve istihdamına yönelik destek programlarını güçlendirecek, iş yerlerinde engellilerin daha fazla yer almasını sağlamak için teşvikler sunacağız. Engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, onlara eğitim ve istihdam fırsatları sunmak için çalışacağız" dedi.”

Engelli dostu altyapı ve ulaşım               
Projeleri arasında yaşlı ve engelli dostu altyapı ve ulaşım olduğunu vurgulayan Duran, Engelli rampaları, asansörler ve diğer erişilebilirlik önlemlerini artırarak şehri engellilere uygun hale getirmeyi planladıklarını kaydetti.  Toplu taşıma araçlarına engelli vatandaşların rahatça erişebilmesini sağlamak da hedefleri arasında yer aldığını belirten Duran, “Şehrimizi engellilere uygun hale getirmek için engelli rampaları, asansörler ve diğer erişilebilirlik önlemlerini artıracak ve toplu taşıma araçlarına engellilerin rahatça erişebilmesini sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

“El ele gönül gönüle bu süreci tamamlayacağız” “El ele gönül gönüle bu süreci tamamlayacağız”

Yaşlılara özel hizmetler
Yapılacak çalışmalar arasında yaşlılara yönelik özel hizmetleri içeren projelerinde bulunduğunu dile getiren Duran, yaşlı bireylerin günlük ihtiyaçlarını karşılamak, sosyal etkileşimlerini artırmak ve sağlık hizmetlerine erişimlerini kolaylaştırmak için çeşitli çalışmalar yapacaklarını belirtti.