Bakkallardan esnaf dostu başkana tebrik Bakkallardan esnaf dostu başkana tebrik

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde bulunan Orhan Gazi Camii’ne gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ramazan ayının son teravih namazını kıldırdı. 
Son Teravih Namazi2
Namazın ardından konuşan Erbaş, “Bu akşam son teravihimizi kıldık. İnsanın, Müslüman'ın ömrü hayatında geçirdiği en hayırlı, en faziletli, en mukaddes an hangisidir diye bir soru sorulsa cevabımız; namaz anında geçirdiğimiz an olabilir. Yatsı namazının ardından teravih namazını kıldık. Amel defterimize yazıldı. Keşke bütün zamanlarımız böyle geçse, keşke bütün zamanlarımız namazda geçirdiğimiz zaman kadar kıymetli olsa” dedi.
Son Teravih Namazi3
“Camilerin bayram ettiği anlar teravih namazları”
Başkan Erbaş, “Namazda geçirdiğimiz zaman en kıymetli zaman, bunu yaşayarak çocuklarımıza, gençlerimize gösterelim. Ramazan ayının adeta süsü teravihler, camilerin bayram ettiği anlar teravih namazları. Teravih namazına nasıl böyle önem veriyorsak diğer beş vakit namaza da öyle önem verelim. İmkanımız varsa camilerimizde cemaatle kılalım. Camilerimizi garip bırakmayalım. Diğer zamanlarda da teravih namazlarına gösterdiğimiz bu şevki, bu güzelliği vakit namazlarında da gösterelim” diye konuştu.

Son Teravih Namazi4