YARDIM SEFERBERLİĞİ OLUŞTU

Karasu’da adeta bir yardım seferberliği oluştu. Karasu Fırıncıları da Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezinden alınabilecek “ekmek fişi” uygulamasına destek vererek bu seferberliğin bir parçası oldu. Misafir aileler, Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezinden verilecek “ekmek fişleri” ile gönüllü fırınlardan ücretsiz olarak ekmek alabilecek.

2-445

AZİZ MİLLETİMİZİN DESTEĞİNE İHTİYAÇ VAR

Belediye Başkanı İshak SARI konuyla ilgili değerlendirmesinde: “Depremde evlerini, eşyalarını belki de maddi tüm varlıklarını geride bırakarak ilçemize gelen ve Karasu halkının ”Evim Evindir.” diyerek kucak açtığı vatandaşlarımız için temel ihtiyaçlar hususunda herhangi bir eksiklik yaşanmaması adına resmî kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve halkımız sayısız yardıma imza attı. Biliyoruz ki afetin yaralarını sarmaya çalıştığımız bu dönem belli bir zaman alacak ve misafir ailelerimiz, devletimizin ve aziz milletimizin desteğine bir süre daha ihtiyaç duyacak. Yine biliyoruz ki milletimiz de birlik ve dayanışma içerisinde hamiyetperver halini muhafaza edecek.

EKMEK FiSi2

DOĞRUDAN ULAŞABİLECEKLERİ BİR SİSTEM

Yardımların hızlı ve güvenli bir yolla sahiplerine ulaşması amacıyla  ilçemizdeki depremzedelerin, yardımları doğrudan gelip alabileceği bir sistem oluşturarak Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezi oluşturduk. Kaymakamlığımız ve Belediyemizin organize ettiği Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezi, kısa sürede, ilçemizde misafir ettiğimiz depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanacağı önemli bir alan halini aldı.

GÜNLÜK İAŞELERİN KARŞILANACAĞI ÖNEMLİ BİR ALAN

Ailelerin gıda ve giyim gereksinimleri, bebeklerin bakım malzemeleri hatta çocukların oyuncak ihtiyaçlarına da cevap verebilen Merkez, afetzede vatandaşlarımızın günlük iaşelerini karşılama gayesi taşıyor. Bu Merkez, vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarına yönelik her türlü yardımı kabul ediyor  ve bekliyor. Karasu’muzun değerli fırıncıları bu beklentiye kayıtsız kalmadılar ve “ekmek fişi” uygulamasıyla önemli bir katkı sundular. Ücretsiz ekmek yardımı uygulamasında gönüllü olan fırınlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.