Demiryol-iş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman ve işçiler bir araya geldi. Yaman, Sendika tarafından imza kampanyası başlatıldığını belirterek, “Türk-iş ve Hak-iş tarafından kamu işçilerine ek zam protokolü ile ilgili memnuniyetsizliğimizi belirten, ancak problemin çözümünün her zaman güvendiğimiz üst kuruluşumuz Türk-iş ve çok değerli başkanı Ergün Atalay olduğunu belirten bir imza kampanyası başlatmış bulunuyoruz” dedi.

HDP il binası önündeki aileler evlat mücadelesini sürdürüyor HDP il binası önündeki aileler evlat mücadelesini sürdürüyor

Başkan Yaman ve işçiler AK Parti İl Başkanlığına ve Türk-iş Genel Başkanlığına olmak üzere iki dilekçe gönderdiler. AK Parti Sakarya İl Başkanlığına gönderilen dilekçede, kuma işçileri ile ilgili ücretlerin arttırılması için ek protokol imzalandığı belirtilerek, “Ancak imzalanan protokolün sendika şubemiz üyelerinin beklentilerini karşılamadığını görüyoruz” denildi.
demir_yol_is_imza_kamyanyasi2

Türk-iş Genel Başkanlığına gönderilen dilekçede ise, “Türk-iş ve Hak-iş tarafından kamu işçileri ile ilgili ek zam prtokolünün beklentilerimizi karşılamadığını ve önümüzdeki aylardaki enflasyon karşısında daha sıkıntılı günlerin bizi beklediğini biliyoruz. Haziran ayında yüzde 27 vergiye girdiğimi düşünürsek 1 Mart’ta alınan, vergi ile elimizden alınacaktır” ifadelerine yer verildi.

demir_yol_is_imza_kamyanyasi3