“Şehrimizi daha güzel yarınlara ulaştırmak için çok çalışacağız” “Şehrimizi daha güzel yarınlara ulaştırmak için çok çalışacağız”

SEÇİM BEYENNAMESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kongre Merkezi'nde yapılan programda 8 başlıktan oluşan seçim beyannamesini açıkladı. 'Türkiye'ye karşı sinsi niyetleri boşa çıkaracağız' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, partililere seslenerek, "31 Mart'ta kadar gelmeyene gideceğiz, küskünü barıştıracağız, sevmeyeni sevdireceğiz, her eve iş yerine gireceğiz, kararsızları ikna edeceğiz" ifadelerini kullandı. Yerel yönetimlerdeki öncelikleri de sıralayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afetlere dayanıklı sağlam yerleşim yerleri kuracağız. Tüm toplumsal kesimlere karşı duyarlı, sosyal belediyeciliği geliştireceğiz" dedi.

HAZIRIZ, KARARLIYIZ

Erdoğan, "AK Parti olarak mahalli seçimlerdeki ilk sınavımızı AK eller, AK iller yerel kalkınma başlıyor diye 2004'te vermiştik. 31 Mart seçimlerinde ise 'Gerçek belediyecilik için hazırız, kararlıyız' diye gidiyoruz. Türkiye Yüzyılı hayatımızın her alanı gibi şehirlerimizi de kapsıyor. Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazırız, kararlıyız diyoruz. Bunun için seçim beyannamemizin başlığını 'Türkiye Yüzyılı İçin Gerçek Belediyecilik' belirledik." dedi. 8 başlıktan oluşan seçim beyannamesinde yer alan maddeler ise; AK Parti yerel yönetim vizyonu, Katılımcılık, şeffaflık ve hesap verebilirlik, Dirençli şehirler, Türkiye Yüzyılında şehir ve çevre, Toplumsal refah öncelikli şehir ekonomileri, Duyarlı ve kapsayıcı sosyal belediyecilik, Kültür üreten şehirler, Hizmet ve eser belediyeciliği olarak belirlendi.