Köpek ve de kedilerde hayvanın ırkına ve de cinsiyetine göre değişmekle beraber fiyatlar artan talep karşısında uçuşa geçti.

Yaşamış olduğumuz korona virüs pandemisi, paralelinde cep telefonları, internet, sosyal medya v.b. birçok faktör eski dostlukları ve de komşulukları sonlandırdı.

İnsanlar da oluşan duygusal eksikliklere  örnek verilecek olursak yalnızlık, paylaşma, stres atma, sağlık, psikolojik v.b. birçok soruna can dostları insanlara ilaç gibi çare oluyorlar. 

Bize gelen yeni sahiplenen hasta sahiplerinde aldığımız fiyat bilgileri fiyatların yüksekliğinden ötürü biz veteriner hekimleri  şoka sokuyor.

Küçük ırk yada saf ırk cins büyük ırklarda internet üzerinden fiyat araştırması yapıldığında, fiyatların 15 bin ile 40 bin civarında satıldığını göreceksiniz.

Bu da gösteriyor ki, ilerde kedi ve köpek yetiştiricileri çok iyi para kazanacaklar. Aynı zamanda sektöre ilgili alanlarda ki bunlar oyuncak, aksesuar, giysi, otel, pansiyon, yem, ilaç v.b. birçok ilgili sektör ciddi anlamda kalkınacaktır.

Sektörlerin gelişimine bağlı olarak, istihdam da paralelinde çok artacaktır.

Sermaye sahiplerinin sektörün gelişimine bağlı olarak üretim planlamalarını şimdiden yapmalarını tavsiye ediyorum.