CAMİLERDEN DUA EDİLECEK
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sürüyor. Gazze'yi abluka altına alan ve adeta açık hava hapishanesine çeviren İsrail, hastaneleri vurarak savaş suçu işliyor.

Hastane ve mülteci kamplarına yaptığı saldırılardan sonra ateşkes çağrılarına da kulağını kapatan İsrail'e Türkiye'den tepki yağıyor. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türk halkı, Gazze'deki masumların kurtulması için dünyaya çağrı yapıyor. Yardım tırlarını yola çıkaran ve masumları yalnız bırakmayan Türkiye, camilerden dua etmeye hazırlanıyor.

"HEP BİRLİKTE DUALAR EDECEĞİZ"
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yarın yatsı namazında ülke genelindeki camilerde Gazze için dua edileceğini bildirdi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:
"Gazze için duaya duruyoruz. 5 Kasım Pazar yatsı namazında ülkemizin tüm camilerinde Gazze'de soykırıma uğrayan Filistinli kardeşlerimiz için hep birlikte dualar edeceğiz. Biz de yapılacak dua programına Ankara Hacı Bayram Veli Camisi'nde katılacağız. Tüm kardeşlerimizi ülkemizin dört bir yanında yapılacak bu dualara katılmaya davet ediyorum."

40 dükkanlı küçük sanayi  sitesinin ihalesi yapıldı 40 dükkanlı küçük sanayi sitesinin ihalesi yapıldı