Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehre kazandırdığı değişken mesaj sistemlerine yenilerini eklemek için harekete geçti. Trafik güvenliğini artırmaya yönelik 5 noktada uygulamaya alınan sisteme 3 yeni nokta daha ekleniyor.

Buyuksehir_elektronik_tabelalar (3)
Sistem vatandaşların yoğun olarak kullandığı Hastane, Belediye, Bulvar, Çark Caddesi gibi noktalara kaç dakikada varılacağının bilgisi, emniyet kemer uyarısı ve mevsimsel şartları sürücülere aktarıyor.

Buyuksehir_elektronik_tabelalar (4)
3 YENİ UYARICI TABELA
Büyükşehir Belediyesi içerisinde bulunduğumuz şehrin gereksinimlerini göz önüne alarak mevcut sistemlere ekleme yapıyor. Etbalık, Tek, Beşköprü, Yenikent, Karasu-Kocaali’nin şehre giriş kısımlarında bulunan Değişken Mesaj Sistemlerine 3 yeni nokta eklenecek. Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından koordine edilen sistem genişletme çalışmaları Dörtyol Sanayi bölgesinin İstanbul ve Ankara yönlerinde hizmet verecek 2 yeni ekranın kurulumu için temel atma gerçekleştirildi.

“Duyarlı, naif ve daima yapıcı çalışacağız” “Duyarlı, naif ve daima yapıcı çalışacağız”

Buyuksehir_elektronik_tabelalar (2)
Sanayi bölgesine ek olarak diğer Değişken Mesaj Sistemi Tekeler Mahallesi Karasu Caddesi üzerinde şehre geliş istikametinde inşa çalışmalarına başlandı. Yılsonuna kadar eklenecek 3 Değişken Mesaj Sistem çalışmalarının tamamlanmasıyla şehirdeki sistem sayısı 8’e ulaşacak.