Sapanca ilçesi Prof. Dr. Mehmet Apuç Caddesindeki göl kenarında bulunan ve sahiplerinin genelde yaz aylarında kullandığı 9 villadan oluşan siteye dadanan hırsızlar ev sahiplerini bıktırdı. Bir ayda sitedeki 6 eve defalarca giren hırsız ya da hırsızlar, beyaz eşyalarla, antika eşyaları çaldı. Değeri 300 bin liranın üzerinde eşya çalan hırsızların yakalanması için polis geniş çaplı inceleme başlattı.
villalardan_hirsizlik4

Ev sahipleri tedirgin
Evine hırsızların daha önce de girdiğini söyleyen Yüksel Özalkan, "Yaklaşık 1 ay önce, benim evim de dahil 4 villaya hırsız girdi. Polise bildirdik, gerekli incelemeleri gerçekleştirdiler. Fakat bir ay oldu, bir netice alamadık. Yine aynı şekilde bahçe tarafından demir kapıyı ve kilitleri kırıp eve tekrar eve girmişler. Henüz inceleme yapılmadığı için içeriden şuan ne alındığını bilmiyorum. Geçen sefer televizyon ve antika bakırları almışlar. Yazın kullanılıyor bu villalar, kışın genelde kimse olmadığı için rahatlıkla girmişler. Benim geçen seferden hemen hemen 40-50 bin TL civarında kaybım var” dedi.
villalardan_hirsizlik5
“Buraya resmen dadandılar”
Yaklaşık bir ay önce yaşanan hırsızlığın ardından ikinci kez mağdur olduklarını belirten site sakini Gökhan Uluç ise, “1 Aralık tarihinde site görevlimiz beni aradı ve sitenin önünde bir aracın bozulduğunu, bozulmuş olabileceğini, kapılarının açık olduğunu haber verdi. Polislere bunu söylediğimizde polisler çekiciyle aldırdılar arabayı. 2 Aralık'ta site görevlimiz yine beni aradı. Sitede bazı evlerin camlarının kırıldığını, kapılarının kırıldığını söyledi. Biz de daha sonra polisi aradık. Polis ile yaptığımız tespitte bazı komşularımızdan beyaz eşyalarının, bazılarından ise antika eşyalarının çalındığını gördük. Polis ekipleri parmak izi aldı ama parmak izinden dahi hiçbir şey çıkmadı. Henüz bununla alakalı bir netice alamamışken yaklaşık 1 ay sonra siteye ikinci kez girmişler. Yine bir şeylere zarar vermişler. Yani buraya resmen dadandılar. Camları kırmışlar, eve giremiyoruz polisi bekliyoruz. Eşyadan değil, canımızdan korkuyorum. Bizler evimizde olduğumuzda karşılaşsak kimin ne yapacağı belli değil” diye konuştu.
 

Sakarya’da 59 adet elektronik sigara ele geçirildi Sakarya’da 59 adet elektronik sigara ele geçirildi

villalardan_hirsizlik3