Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yüce, gazetecilerin toplumun vicdanını temsil ettiğini ve yaşayan her bir bireyin hür sesi olduklarına dikkat çekti. 

"GÜNÜ KUTLU OLSUN"
Basın mensupları
nın aynı zamanda bir kamu görevi icra ettiğini kaydeden Başkan Yüce, "Güzel bir Sakarya, güzel bir Türkiye için görev yapan her bir basın mensubumuzun günü kutlu olsun" ifadelerini kullandı. 

Bazı bakanlık ve kurumlarda atama ve görevden almalar Bazı bakanlık ve kurumlarda atama ve görevden almalar

“85 MİLYONUN HUZURU İÇİN”
Yüce'nin mesajı şöyle:
"Bugün, sahada fedakârca görev yapan her bir gazeteci için kıymetli bir gün olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Bu münasebetle, toplumun vicdani değerlerini koruyan, kamunun çıkarları için gece-gündüz demeden görev yapan her bir basın mensubumuzun gününü kutluyorum. Şu unutulmamalıdır ki; gazeteciler 85 milyonun huzuru için en mühim temel taşlardan biridir. Milletimizin hakkını koruyan, ülkemizin menfaatlerini her mecrada dile getiren gazeteciler Türkiye Yüzyılı'nın inşası için de çok önemli bir rol üstlenmektedir. Hakkı savunan, doğruyu haykıran tüm emekçi dostlarımın gününü yürekten tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum."