Sakarya Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odası olağan genel kurullarına katılan Başkan Ekrem Yüce, birlik ve beraberlik vurgusunda bulunarak, esnaflara desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.

baskan_yuce_esnafimizin_yanindayiz4
"Berberlik mesleği bir sanattır"
İlk olarak Sakarya Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası olağan genel kurulunda konuşan Başkan Ekrem Yüce, berberlik mesleğinin bir sanat olduğunu ifade ederek, “İnsana dokunan, güzelleştiren, toplum nezdinde bir görünüm kazandıran sanatkârlar berberlerdir. İnsanlara en güzel hizmetlerden birini icra ediyorsunuz. Her zaman sizlerin yanındayız, inşallah önümüzdeki süreçte de desteklerimizle yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

baskan_yuce_esnafimizin_yanindayiz2
"Esnafımızın yanındayız"
Başkan Yüce, daha sonra Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası olağan genel kuruluna katıldı. Yüce, burada yaptığı konuşmada, “Anadolu’da yüzlerce yıl boyunca esnaf geleneği varlığını sürdürmüş; zora düşen, darda kalan esnafımız her daim destek bulabilmiş ve işine devam etmiştir. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak her daim esnafımızın yanındayız” diye konuştu.

baskan_yuce_esnafimizin_yanindayiz3
"15 milyonu aşkın destek sağladık"
Hazırladıkları destek paketleriyle esnafların yanında olduklarını belirten Başkan Ekrem Yüce, “Ulaşım esnafımıza biner lira mazot desteği, 6 bin esnafımızın biner lira tutarında su faturasını ödedik. İlan ve reklam vergileri ile yıllık çevre temizliği vergilerinin faaliyette bulunulmayan dönemleri almadık. Belediyemiz kiracısı olan işletmelerin bu dönemdeki kira bedellerini almadık. Esnaflarımıza 40 ton çay hibesi desteğinde bulunduk. Bu süreçte de 15 milyon lirayı aşkın bir tutarda esnafımıza desteklerimiz olmuştu” ifadelerini kullandı.

baskan_yuce_esnafimizin_yanindayiz5
"Bakkal esnafı mahallelerin kültürüdür"
Esnafların ülkenin temelini oluşturan önemli bir topluluk olduğunu ifade ederek sözlerini sonlandıran Başkan Yüce, “Bakkal esnaflarımız da mahallelerin kültürüdür. Mahallelerinde güler yüzün temsilcileri bakkal esnaflarımıza olağan genel kurullarının hayırlı olmasını temenni ediyor, Ahmet Akdardağan ve yönetimini kutluyorum” diye konuştu.