Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçim beyannamesinin açıklanmasının ardından  AK Parti'nin 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için yoğun mesaisi hız kazandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar olarak açıklanması ardından da ilçelerde adayların belirlenmesi için çalışmalar son sürat devam ediyor. AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, ilçe belediye başkan adaylarıyla ilgili çıkan iddialar hakkında sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı.

Tever’den mitinge davet Tever’den mitinge davet

İDDİALAR HAKKINDA AÇIKLAMA
Birçok ilçede adaylar netleştiği iddialarını yaptığı paylaşımla yalanlayan Başkan Tever şu ifadeleri kullandı:
“31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için Sakarya İlçe Belediyeleri ile ilgili aday belirleme çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmektedir. Sakarya adaylarının belli olduğu yönündeki ifadeler ve haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

“DEĞERLENDİRME SÜRECİ DEVAM ETMEKTEDİR”
“Aday belirleme süreci AK Parti Genel Merkezimizce yürütülmekte olup henüz isimler üzerinde değerlendirme süreci devam etmektedir. AK Parti Genel Merkezimiz tarafından resmi açıklama yapılmadan kamuoyundaki söylentilere itibar edilmemesini rica ederiz. Adaylarla ilgili resmi açıklama önümüzdeki günlerde yapılacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunarım.”