TAKDİM EDİLDİ

Bilginin tüm karar süreçlerinde kullanılmasını kültür haline getiren Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi (Sakarya ADSH); HIMSS O-EMRAM kriterlerine göre ilk olarak 2019 yılında Seviye 6, 2020 ve 2023 yıllarında ise en üst seviye olan Seviye 7 belgelerini almaya hak kazandı.Dijital Hastane programını başarıyla sürdüren Sakarya ADSH’yeSağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz tarafından teşekkür belgesi gönderdi. Dijital hastane çalışmalarında emeği geçen personele belgeleriİl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Aziz Öğütlü tarafından takdim edildi.

Aile hekimlerinin raporlu reçete edebildiği ilaç sayısı yükseldi! Aile hekimlerinin raporlu reçete edebildiği ilaç sayısı yükseldi!

BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Öğütlü, Sakarya’da Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesini dijitalleşmede pilot hastane olarak belirlenmesinin ardından bu yönde kabul gören uluslararası HIMSS kriterlerinin başarıyla tamamlandığını ve en üst seviyeye ulaşıldığını kaydetti. Bu başarıyı taktirle karşıladığını dile getiren Öğütlü, HIMSS O-EMRAM’ın elektronik sağlık kaydı verilerinin verimli kullanılması, hekimin doğru zamanda doğru tedaviyi uygulamasını ve kurumun kaynaklarının etkin kullanılmasını amaçlayan bir seviyelendirme sistemi olduğunu kaydetti. Öğütlü, diğer hastanelerde dijitalleşme çıtasını yükseltmek için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Editör: Zhantor Jateey