Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) PM Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ecevit Keleş, yerel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulundu.

TAM NOT ALDI
Hem genel siyaset hem de Sakarya'da yerel siyaset için durmaksızın çalışan Keleş, iddialı söylemleriyle bir kez daha yurttaştan tam not aldı.

"EKONOMİK KRİZ VAR"
Sakarya'da seçim çalışmalarının oldukça verimli geçtiğini ifade eden Keleş, yaptığı genel bilgilendirmede şunları söyledi:
"Yerel seçimlere çok az bir zaman kaldı. Biz de bu zamanı verimli kullanıyoruz. Hem Sakarya'da yerel siyasetin nabzını tutuyor hem de genel siyasetle mesai harcıyorum. Hepimiz bildiği üzere Türkiye'de AKP iktidarı sebebiyle ortaya çıkan büyük bir ekonomik kriz var.

"YARALAR SARILACAK"
Bu ekonomik krizin neticesinde de sosyal ve siyasal olarak toplumda bir yozlaşma var. Bu yozlaşmayı ortadan kaldırmak, güçlü bir Türkiye hedefine ulaşmak, refah içinde yaşayan bir toplum olmak istiyorsa bu bizlerin elinde. 31 Mart günü sandıkta iktidara gerekli cevabı vermeliyiz. Kendimizin değil geleceğimizin menfaatini düşünmeliyiz. Ben inanıyorum ki Sakarya'da olduğu gibi tüm 81 il ve ilçelerde halkımız sandıktan işin ehli olan bizler yani CHP'yi sandıkta birinci parti olarak çıkartacak ve tüm Türkiye 1 Mayıs günü bambaşka bir ülkede gözlerini açacak. Bu zafer meşalesi genel seçimlere de sıçrayarak. Tüm yaralar sarılacak. Türkiye bu kötü dönemi geçmişten ders çıkartmış bir şekilde atlatacak."