Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Sakarya Yerel Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı İbrahim Şahin ve yönetimi tarafından karşılanan Alemdar’a Milletvekili Murat Kaya, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Erenler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rahmi Şengül, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Ömer Barik ve önceki dönem Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk eşlik etti. 
Yerel Kultur Ziyaret6
Başarı temennisi
Programda konuşan Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin, “Çok ülkeyi dolaştım ama Türkiye kadar güzel bir ülke görmedim. Sakaryam çok ayrı güzel. Bizler böylesi güzel bir şehir için hep birlikte mücadele vereceğiz. Yusuf başkanımız gerek şahsiyetiyle gerekse tecrübeleriyle çok kıymetli bir şahsiyet. Böyle bir tecrübenin karşısında doğal olarak şehrimizin beklentileri de artıyor. Ben kendilerine canı gönülden başarılar diyorum. Biz Sakarya’yı çok seviyoruz. İnşallah sevdiğimiz şehir için en güzel ve en hayırlı işleri omuz omuza birlikte yapacağız” dedi.

“Şehrimizin ve ilçemizin geleceği için önemli bir karar vereceğiz"
Erenler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rahmi Şengül ise, “Bizlere gönüllerinizi açtınız teşekkür ederim. Bildiğiniz üzere önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Şehrimizin ve ilçemizin geleceği noktasında önemli bir karar vereceğiz. Cumhur İttifakı olarak 31 Mart’ta bizlere en güçlü desteği vereceğinize inanıyorum” diye konuştu.
Yerel Kultur Ziyaret4
“Beraberliğimizi emin adımlarla geleceğe taşıyacağız”
AK Parti İl Başkanı Tever, konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Biz her zaman burada kendimizi evimize gelmiş gibi hissediyoruz. Sizler her zaman Cumhur İttifakı’nın yanında oldunuz, hepinize teşekkür ediyorum. Şimdi ise yeni bir dönemin adımlarını atıyoruz. Bu adımları atarken birlik ve beraberlik içerisinde olmaya gayret gösteriyor ve toplumumuzun tüm kesimlerini ziyaret ediyoruz. İnşallah 31 Mart’ta sizlerin vereceği destek ile bu birlik ve beraberliğimizi emin adımlarla geleceğe taşıyacağız” dedi.
Yerel Kultur Ziyaret3
“17 seçimi de başarıyla tamamlayan bir partiyiz”
Konuşmasında AK belediyecilik vizyonunun farkına işaret eden Milletvekili Murat Kaya, “Bugüne kadar girdiğimiz 17 seçimi başarıyla tamamlayan bir partiyiz. Bu bir tesadüf değil. Belediyecilik anlamında fark yarattıysak bu AK belediyecilik vizyonuyla gerçekleşmiştir. Önümüzde önemli bir yerel seçim var. Gelin hep birlikte Sakarya’mızı adım adım ileri taşıyalım. Büyükşehir’de Yusuf başkanımız, Erenler’de Rahmi başkanımız, bu şehir için gerekli tüm adımları atacaktır” şeklinde konuştu.
Yerel Kultur Ziyaret5
“Kültürel çeşitliliği avantaja çevireceğiz”
Programda konuşan Başkan Adayı Alemdar, “Kuruluşundan bu yana dernekte faaliyet gösteren herkese teşekkür ediyorum. Yerel Kültür Derneğimizin çalışmalarını da yakından takip eden, kurulduğu günden bu yana güzel bir birlikteliğimizin olduğunu da ifade edebilirim. İnşallah önümüzdeki süreçte kültürümüzü, medeniyetimizi korumak için ayakta durmaya çalışan derneklerimizin güçlenmesi ve geliştirilmesi için destek olacağız. Sakarya’nın kültürel çeşitliliğini avantaja çevirecek, birlik ve beraberlik içerisinde bu zenginliğimizi koruyacağız. Bugün nazik ev sahipliğiniz için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” dedi.