ÖRNEK ALINAN BİR ŞEHİR OLACAK

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar, sosyal medya hesabı üzerinden seçildiği takdirde başkanlığa geldiğinde hayata geçireceği projelerini tek tek paylaşmaya devam ediyor. Başkan adayı Alemdar, bu kapsamda son projesini paylaştı. Şehre Kongre ve Kültür Merkezi kazandıracaklarını duyuran Alemdar, hayata geçecek proje ile birlikte Sakarya’nın kültür ve sanatta ülkemizin örnek aldığı bir şehir olacağını belirtti.

ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIRACAĞIZ

Alemdar paylaştığı videosunda; “72 farklı kültürün huzur içinde yaşadığı şehrimizde sosyal yaşamı zenginleştirmek için kültür ve sanat etkinliklerine önem vereceğiz. Konserler, sergiler, söyleşiler, paneller, sinema ve tiyatro gösterimleri gibi kültürel ve sanatsal buluşmalarımızın çeşitliliğini artıracağız.

SANATIN SESİ YÜKSELECEK

Şehrimizde modern kültür sanat mekânları inşa edecek çocuklar, kadınlar ve gençler için etkinlikler düzenleyeceğiz. Şehrimize Kongre ve Kültür Merkezi kazandıracağız. Akademiler kurarak gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmelerine fırsat sunacağız. Şehrimizden yeni sinemacıların, tiyatrocuların, yazarların yetişmesi için gereken kültür ve sanat iklimini oluşturacağız. Şehrin sokaklarında sanatın sesi yükselecek. Niceliği değil, niteliği önceleyeceğiz. Şehrimiz bu sayede kültür ve sanatta ülkemizin örnek aldığı bir şehir olacak” dedi.