"HAKLARIMIZI KORUMAK İÇİN  SESİMİZİ YÜKSELTELİM" "HAKLARIMIZI KORUMAK İÇİN SESİMİZİ YÜKSELTELİM"

ARKADAN HANÇERLENDİ!
İYİ Parti lideri Meral Akşener dün grup toplantısında CHP Kurultayına değinerek, Kılıçdaroğlu'nun “Arkadan hançerlendim” sözlerine yanıt verdi. Akşener aynı zamanda parti içinden ihanete uğradığını ve Kılıçdaroğlu gibi arkadan hançerlendiğini söyledi.

"ADIMI DEĞİŞTİRECEĞİM"
Akşener, "En fazla naz edilen, sözü kesilen, akıl verilen, en fazla parmak sallanan genel başkan benim. Allah nasip ederse o parmakları tek tek kıracağım. Toprak bizde, iklim bizde, su bizde ama parayı başkaları kazanıyor. Bu eğri düzeni mutlaka değiştireceğiz. İsterse en yakınım olsun. Vallahi billahi değiştireceğim. En yakınım olsun, en güvendiğim olsun. Kazık atan herkesi buradan silmezsem adımı değiştireceğim" ifadelerine yer verdi.

"SİLMEZSEM ADİYİM"
Akşener, "İyiler Hareketi her türlü pisliğin, güç kullanımının, garibanı ezen anlayışın ve abidik gubidik yapıp cep doldurmaya kalkışanların karşısında, sırtında yara olmayan, tertemiz, gözümün içine baksan arkasının görüldüğü insanlardan oluşan bir partidir. Bunun dışında davrananların içimizde yeri yoktur. Garibanın hakkına giren, bir taraftan insanların emeği karşılığı aç gezdiği Türkiye'de saray rejiminin getirdiği yolsuzlukların, israfların, cebellezilerin en miniği dahi olsa gereğini yapmayan namerttir. Hele gariban kız çocuklarını, hele gariban delikanlıları, onları üzenleri ve istismar edenleri silmezsem adiyim" dedi.

Genel Başkan Meral Akşener'in bu sözlerle Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Antalya Milletvekili Uğur Poyraz'ı kastettiği iddia edilirken vekil Dikbayır, Akşener'in banka hesaplarını inceletmekle ve belediyelerle ticari ilişkilere girmekle itham ediliyor.

"ÇIKARSA İSTİFA EDERİM"
Dikbayır, hem partiye hem de savcılığa başvurarak soruşturma açılmasını isteyeceğini belirterek, “Bankaya başvurulsun. Hangi şubeden, hangi memur araştırdı, açığa çıksın. Böyle bir şerefsizlik olur mu? Suç bu. Genel başkan dedikodular ve kumpaslar içinde kaldı. Belediyelerle iş yaptığım yalan. Çıkarsınlar en ufak bir şey varsa. Milletvekilliğinden istifa ederim. Ben partinin kurucularındanım. Gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyorum” ifadelerine yer verdi.