KAPSAMLI İSTİŞARELER
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kürsüye "yeniden İstanbul" sloganıyla çıktı. Erdoğan, "Mahalli seçim sürecinin bu ilk tanıtım toplantısında milletimizin huzuruna çıkardığımız adaylarımıza başarılar diliyorum. Adaylarımızın her birini kapsamlı istişareler değerlendirmeler araştırmalar sonunda belirledik. Bu konuda da eksiğimiz fazlamız olabilir ama ülkemiz şehirlerimiz ve partimiz için en hayırlısını istediğimizden bu doğrultudan samimi gayret gösterdiğimizden hiç kimse şüphe etmesin. Bizim belediyecilikteki müktesebatımız yeni değildir. 30 yılı bulan şanlı bir geçmişten süzülüp gelen birikim ve donanıma sahibiz" dedi.

“Şehrimizi her alanda çok daha ilerilere taşıyacağız” “Şehrimizi her alanda çok daha ilerilere taşıyacağız”

AK PARTİ (1)
Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Diğer büyükşehir belediye başkan adayları şöyle: "Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Zolan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Hilmi Güler ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Halit Doğan."

AK PARTİ (2)
SAKARYA 15 OCAK'TA!
Sakarya'nın da aralarında bulunduğu diğer illerin adayları ise 15 Ocak’ta Ankara’da yapılacak aday tanıtım toplantısında belli olacak.