Hendek MYO’dan TÜBİTAK RUTE’ye teknik gezi Hendek MYO’dan TÜBİTAK RUTE’ye teknik gezi

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşide, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Karasu Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ali Kırksekiz, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.
tubitak_soylesi2
DENEYİM PAYLAŞIMI
Metaverse” konulu söyleşide eğitim-öğretim süreçlerinin teknolojiyle harmanlanarak daha iyi bir öğrenme ortamı oluşturmanın hedeflendiği, bilimsel bilginin küçük yaşlarda nasıl elde edilebileceği, deneysel ve gözlem yoluyla elde edilen bilgilerin güvenilirliği ve geleceği şekillendirmedeki etkisine değinen Kıksekiz; deneme yanılma sonucu elde ettiği deneyimlerini de paylaştı.

SANAL GERÇEKLİK
Örneklerle konuya dikkat çeken ve anlaşılmasını kolaylaştıran Kırksekiz; hızla ilerleyen teknolojik gelişmelerle öğrencilerin sanal ortam ve sanal gerçeklik kavramlarıyla karşılaşacağını, işin mutfağına girdikleri zaman sanal gerçeklik gözlükleriyle alışveriş ve satış yapabileceklerinin de bilgisini verdi.
tubitak_soylesi4
BİLİMLE ERKEN TANIŞMA
Adapazarı İmam Ortaokulu Müdürü Eyüp Kotan;  Bilim Söyleyişleri etkinliklerinin bilimsel bilgiye erken ulaşma ve öğrenciyi doğru bilgiye yönlendirme ve öğrencinin bilgi üretmesini kolaylaştırma noktasında çok önemli olduğunu belirterek projeye rehberlik eden Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Vildan Ünal’ a emekleri adına teşekkür etti.
tubitak_soylesi3
“BİLİMSEL ÇALIŞMALARI DESTEKLİYORUZ”
Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş da, TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında yapılan çalışmaların küçük yaşlarda atılacak temeli sağlamlaştırma, doğru ve gerçek bilgiye ulaşmayı kolaylaştırma ve öğrenci üretkenliğine fırsat sunma noktasında çok değerli olduğunu, belirtti.
Bakırtaş; doğru bilgiyi alanında uzman kişiden öğrenmenin, soru-cevaplarla zihindeki belirsizlikleri netleştirme fırsatı bulmanın öğrenciler adına büyük bir imkân olduğunu ekleyerek Dr. Öğr. Üyesi Ali Kırksekiz’ e, emeği geçenlere teşekkür etti ve “Bilimsel çalışmalar, Türkiye Yüzyılını yaşayacak ve yaşatacak nesiller yetiştirme noktasındakien önemli paya sahiptir” dedi.