İklim değişikliği konusunda farkındalık çalışmaları
Adapazarı Bilim Şenliği’nde, projenin hedef kitlesini okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri oluşturuyor. Şenlikte yapılacak atölyelerle öğrencilerin “İklim Değişikliği” temasıyla bilinçlenmesi ve farkındalık kazanması amaçlanıyor. Projede; enerji, su, hava, toprak, sağlık, kutup, sıfır atık, farkındalıktan oluşan 8 alt tema yer alıyor. Eğlenceli ve uygulamalı bilimsel etkinlik ortamları aracılığıyla iklim değişikliği ile mücadele konusunda farkındalık oluşturularak bilinçlendirme çalışmaları yapılacak.

Adapazarı Bilim Şenliği 26-27-28 Eylül 2024 tarihlerinde Atatürk Bulvarı AKM önünde bulunan alanda halka açık gerçekleştirilecek. Alt temalara uygun etkinliklerin gerçekleştirileceği 23 atölye ve 2 seminer çalışmasıyla katılımcıların eğlenerek öğrenmeleri, farkındalık kazanmaları hedefleniyor.

Adapazarı Bilim Şenliği hazırlıkları başladı
Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Engin Kahraman, Türkiye’de desteklenmeye hak kazanan 57 projeden birini gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek “Adapazarı Bilim Şenliği” ile binlerce öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Proje hazırlama sürecinde yer alan tüm paydaşlara teşekkürlerini ileten Kahraman, bilim şenliği için hazırlıkların başladığını söyledi.

TÜBİTAK projelerini çok önemsiyoruz”
Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğünün uhdesinde Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde düzenlenecek olan bilim şenliği ile ilgili İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, TÜBİTAK projelerini çok önemsediklerini belirterek öğrencileri bilimsel çalışmalara katmaya devam edeceklerini, bilim-teknoloji-toplum arasındaki etkileşimi etkinlikler yoluyla kazandırmak istediklerini belirtti. Bakırtaş, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünü, projede emeği geçenleri tebrik etti.

ÖSYM, 2024-YKS ile güncelleme işlemlerini başlattı ÖSYM, 2024-YKS ile güncelleme işlemlerini başlattı

 

Editör: Ayşen Kolçak