Dün İyi parti genel başkanı Meral Akşener’in masayı dağıttığını ve bundan sonra neler yapabileceğini yazmıştım…

Yine altılı masaya dönüş yaptı…

Hatta dedik ki bu bir oyun olabilir, hatta Cumhur ittifakına yanaşabilir diye…

Hala ne yapacağı kesin olmamakla beraber önümüzdeki günlerde masanın sık sık dağılıp yeniden bir araya gelebileceği gibi, seçimlere son gün kala bile bu masanın dağılma ihtimalini gözden kaçırmayın derim…

Bugün Vatan Partisi Genel başkanı Doğu Perinçek’in konuya dair yaptığı analizi, noktasına virgülüne dokunmadan sizlere sunuyorum…

{ABD Altılı Masanın dağılması tehlikesini şimdilik bertaraf etmiş oldu…

ABD krize el koydu. Ankara’daki Gizli Karargâh karar verdi.

ANKARA'DAKİ GİZLİ KARARGÂH

Ankara’da, tıpkı Ergenekon-Balyoz sürecinde olduğu gibi, tertipleri planlayan ve yönlendiren bir Gizli Karargâh kuruldu. Karargâhta yabancı operasyon şefleri ve FETÖ artıkları bulunuyor.

Karargâh, kirli elini stadyumların içine kadar uzatıyor ve çeşitli kargaşalık planları tertipliyor. Kılıçdaroğlu ve Akşener bu karargâhla iletişimlerini, dinlenmeyen mekanlardan kendi kurmaylarına da haber vermeksizin yürütüyorlar. 

MASAYI DEVİREN AKŞENER'E YENİ ROL
Gladyo Kraliçesi Meral Akşener’e karar tebliğ edildi. Altılı Masayı kurtarma önerisi, masayı deviren Akşener’e yaptırılarak, kendisine onurunu sözüm ona kurtaran bir rol verildi. 

Meral Akşener, Altılı Masa’dan İYİ Parti’nin varlığını sürdürme refleksiyle kalkmıştı. Bu kez ABD’nin dayatmasıyla masaya döndü. 

İYİ PARTİ'NİN HDP-PKK İLE İTTİFAKI SÜRÜYOR
Bu çözümle Akşener’in partisi HDP ve PKK’nın yanındaki konumunu sürdürdü. İYİ Parti’de şimdiden büyük hayal kırıklığı ve itiraz sesleri yükseliyor. İstifa dalgası başladı.

Altılı Masanın yalnız Cumhurbaşkanı adayı değil, Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayları da CHP’li oldu. İYİ Parti açıkta kaldı.

İYİ PARTİ'NİN KULLANIM SÜRESİ DOLDU
Böylece MHP’yi bölme operasyonuyla kurulan İYİ Parti’nin kullanım süresi dolmuş oldu. Operasyon bitti, operasyon partisi de bitiyor.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ'IN İDDİALARI BİTİRİLDİ
İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları İmamoğlu ve Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’na isyanları kontrol altına alındı. İki Belediye Başkanının seçim sonrasında Kılıçdaroğlu’na rakip olma olanakları da yok edildi.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ, KILIÇDAROĞLU'NUN YENİLGİSİNİ PAYLAŞIYOR
İmamoğlu ve Yavaş, Kılıçdaroğlu’nun atayacağı yardımcı konumlarına razı edilerek, iddiasız konuma itildiler. Atanacak adamlar, atayan adamı kuşatamaz. İki Başkan, Kılıçdaroğlu’nun yenilgisini paylaşmayı göze aldılar.}

Sağlıcakla kalın…