SUBÜ öğrencileri anlamlı etkinlik SUBÜ öğrencileri anlamlı etkinlik

Kısa süre önce Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin katıldığı törenle müjdesi paylaşılan çocuk oyun gruplarının kurulumu mahallelerde devam ediyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı kent donatıları ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar neticesinde 45 mahallede işlemler tamamladı. Çalışmalar sona erdiğinde toplam 81 mahalleye yeni çocuk oyun grupları kazandırılmış olacak.
cocuk_oyun_grulari2

45 oyun grubunun kurulumu tamam
Mahalle muhtarlarının katıldığı törende müjdeli haberi ‘Çocuk gülerse, dünya güler’ sözleriyle paylaşan Başkan Yüce, çocukların taleplerine kayıtsız kalmadı. 81 mahalle için hazırlıklar hemen başlatıldı ve ekipler harekete geçti. 45 oyun parkının kurulumu tamamlandı. Planlanan program dahilinde montaj çalışmaları devam ediyor. TS EN 1176 standardına uygun inşa edilen parklar, minik misafirlerini bekliyor.
cocuk_oyun_grulari3

Çocuk gülerse dünya güler
Çocuk oyun gruplarının mahallelere ve çocuklara hayırlı olmasını temenni eden Başkan Ekrem Yüce, “Hep söylüyorum; çocuk gülerse dünya güler. Çocuklarımızın yüzünü güldürmek, sosyal alanlarda birlikte vakit geçirmelerini sağlamak için çalışıyor, şehrimizin onlar için geleceğe hazırlıyoruz. Çocuklarımızın talebi olan oyun gruplarını mahallelerimize kazandırıyoruz. 81 mahalle için işlemlere başlamıştık. 45 oyun grubunun kurulumunu tamamladık. İnşallah en kısa sürede kalan mahallelerimizde de işlemlerimizi bitireceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

cocuk_oyun_grulari5