NE ZAMAN İLAN EDİLECEK?

AK Parti’de dün gerçekleştirilmesi planlanan ve şehitlerin acısı sebebiyle ertelenen aday tanıtım toplantısı ay sonuna doğru yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında sık sık bir araya gelen Aday Tespit Komisyonu yoğun şekilde çalışıyor. 7 Ocak’ta 26 ilin adayını duyuran AK Parti, kalan 48 ilin belediye başkan adayını da en kısa sürede ilan etmeyi planlıyor. İstanbul’da olduğu gibi Ankara’daki aday tanıtım toplantısında da ilçe belediye başkan adayları açıklanmayacak.

GRUP TOPLANTISI

Bu ay sonunda bütün adayların kamuoyuna tanıtılacağı bir program düzenlenmesi bekleniyor. İlçeler için de ayrı bir program öngörülüyor. Öte yandan seçim beyannamesinin de aday tanıtım programında ilan edilebileceği söyleniyor. Bu arada, Erdoğan’ın, çarşamba günü AK Parti grup toplantısında bazı illerin adaylarını açıklayabileceği ifade ediliyor. 48 ilin birçoğunun adaylarının netleştiği öğrenilirken, liste üzerinde son revizelerin yapıldığı, çalışmaların daha çok ilçe bazında yürütüldüğü kaydediliyor.  İlçelerin şubatta peyderpey duyurulacağı belirtiliyor.

"Eğitime destek boynumuzun borcu" "Eğitime destek boynumuzun borcu"

SAKARYA’DA ADAYLIK İÇİN 4 İSİM

Kulislerde Sakarya'nın Büyükşehir Belediye Başkan adayının netleştiği belirtilse de Sakarya’da Büyükşehir adaylığı için Sakarya Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak mevcut başkan Ekrem Yüce, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Rüstem Keleş ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı eski yardımcısı Rıdvan Duran bulunuyor.