Türkiye, içeride ve dışarıda yapılan operasyonlar ile suç örgütlerine darbe üzerine darbe vuruyor.

Göreve geldiği günden beri örgütlerin enselerine çöken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, özellikle uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor.

NARKOGÜÇ-40'IN DETAYLARI
Vatandaşların huzur ve güvenliği için çalışan emniyet güçlerinin yaptığı operasyonları duyuran Yerlikaya, bu defa ise Narkogüç-40'ın detaylarını paylaştı.

a2-2
1 TON 156 KİLO UYUŞTURUCU
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 47 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “NARKOGÜÇ-40” Operasyonunda; 1 ton 156 kg uyuşturucu madde ve 14 milyon 200 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini açıkladı.

"KAÇAMAYACAKLAR"
İçişleri Bakanı Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:
"Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki; gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar.

a4-1
SAKARYA DAHİL 47 İL
"Emniyet Genel Müdürlüğü İl Emniyet Müdürlükleri Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Jandarma Genel Komutanlığı İl Jandarma Komutanlıklarınca 535 ekip, bin 94 personel ve 21 narkotik dedektör köpeğinin katılımı ile Samsun, Eskişehir, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Balıkesir, Adana, Osmaniye, Kırklareli, Sakarya, Bursa, Batman, Yozgat, Afyonkarahisar, Hatay, Trabzon, Mersin, Konya, Gaziantep, Denizli, Diyarbakır, Manisa, Yalova, Kütahya, Adıyaman, Malatya, Antalya, Muğla, Isparta, Elazığ, Bolu, Mardin, Hakkari, Kırklareli, Kocaeli, Kırıkkale, Çanakkale, Şırnak, Çorum, Siirt, Kırşehir, Zonguldak, Karaman, İstanbul, Aydın, Kahramanmaraş ve Van olmak üzere 47 ilde yapılan 'NARKOGÜÇ-40' Operasyonunda 376 şüpheli zehir taciri yakalandı."

a3-1

Aracının önünde ölü bulundu! Aracının önünde ölü bulundu!