BAKAN YERLİKAYA AÇIKLADI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatilinin ilk beş gününde göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik 30 büyükşehirde gerçekleştirilen denetimlerde bin 177 düzensiz göçmenin yakalandığını sosyal medya hesabından açıkladı.

1177 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI

Valilikler ve Göç İdaresi Başkanlığı koordinesinde; polis, jandarma ve sahil güvenliği tarafından 103’ü İstanbul’da olmak üzere 162 mobil göç noktası araçlarıyla 30 büyükşehrin tamamında gerçekleştirilen denetimlerde; 22 bin 707 yabancının kimlik bilgilerine bakıldı. Bunlardan 1177’sinin düzensiz göçmen olduğu tespit edildi.

ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ayrıca, “Düzensiz göçle mücadelemiz bayram tatilinde de aralıksız sürüyor! Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığını önlemek için ülkemizin her bölgesinde kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız aralıksız devam edecek. Ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan göçmen kaçakçılarına asla fırsat vermeyeceğiz.

TEBRİK ETTİ

Park halindeki otomobil alev aldı Park halindeki otomobil alev aldı

Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri derhal başlatıldı. Valiliklerimizi, Göç İdaresi Başkanlığımızı ve denetimleri gerçekleştiren Polisimizi, Jandarmamızı ve Sahil Güvenliğimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle” ifadelerine değindi.