Romanya'da ülkemizi ve Sakarya'yı temsil edecek Romanya'da ülkemizi ve Sakarya'yı temsil edecek

İlk yarıda adeta pas hatası ve top kaybı yarışı yapıldı. Sakaryaspor özellikle orta alandan ya da savunmadan atılan uzun topları isabet ettiremedi. Altay savunması kalecisi Erhan Tokotaev'in hatası nedeniyle ekibimiz Kasongo ile 3 net pozisyon yakaladı. Bunlardan birinde Kasongo'nun şutu üst ağlarda kalırken, diğerinde ise topu uzaklaştıramayan Erhan'ın vuruşu Kasongo çarptı ancak bu kez de top yan ağlara gitti. Son hatada da Kasongo başarısız bir tercih yapmasa gol içten bile değildi. Sakaryaspor Kasongo ile 5 pozisyon bulsa da skoru değiştiremedi ve ilk 45 dakikada gol çıkmayınca devre 0-0 sonuçlandı.Maçın ikinci yarısına da tek kale oynayarak başlayan temsilcimiz Sakaryaspor, Şanlıurfa'nın kapalı savunmasını oyuna ikinci yarıda giren Burak Süleyman ile açtı. 54'üncü dakikada uzaktan sert bir şutla topu ağlara yollayan Burak Süleyman, ekibimizi 1-0 öne geçirdi.  Herşey Sakaryaspor lehine giderken,  86’da Erdi Dikmen ikinci sarıdan kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Sakaryaspor 10 kişi kalırken, 87’de Şanlıurfaspor Barış ile 1-1’i buldu ve ekibimiz altın değerinde 2 puandan oldu!
sakaryaspor_sanliurfaa2

STAT: Sakarya Atatürk Stadı
HAKEMLER: Mehmet Ali Özer, Gökmen Baltacı,Emre Doğu
SAKARYASPOR: Cihan Topaloğlu, Isaac Donkor, Rajko Rotman, Erdi Dikmen, Oğuz Yıldırım, Sinan Kurt, Murat Cem Akpınar (Dk.68 Mikail Okyar), Bülent Cevahir (Dk.46 Bülent Uzun), Yonathan Del Valle (Dk.68 Rashad Muhammed), Odise Roshi (Dk.46 Burak Süleyman), Kabongo Kasongo (Dk.83 Ali Ülgen)
TEKNİK DİREKTÖR: Tuncay Şanlı
ŞANLIURFASPOR: Erhan Tokotaev, Urie-Michel Mboula, Pape Ndiaye, Abdullah Aydın, Godfred Donsah (Dk.61 Barış Ekincier), Mehmet Yiğit, Al Hassan Toure, Semih Karadeniz, Jospin Nshımırımana (Dk.45+3 Adem Eren), Mert Çapar (Dk.71 Enver Cenk), Barış Gök
TEKNİK DİREKTÖR: İrfan Buz
SARI KARTLAR: Murat Cem, Erdi Dikmen, Rajko Rotman (Sakaryaspor), Mert Çapar, Barış Gök, Semih Karadeniz, Barış Ekincier. Mboula (Şanlıurfaspor)
GOLLER: Dk.54 Burak Süleyman (Sakaryaspor), Dk.87 Barış Ekincier (Şanlıurfaspor)
KIRMIZI KART: Dk.86 Erdi Dikmen (Sakaryaspor)

sakaryaspor_sanliurfaa5sakaryaspor_sanliurfaa4sakaryaspor_sanliurfaa3

sakarya_urfaspor4sakarya_urfaspor3sakarya_urfaspor2